Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 45 literes növényes akváriumom...

45 literes növényes akváriumomba van 13 neonhal! Nappali co2 tápozásnál mennyen nekik a levegüztető? Vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

2013. nov. 21. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45 literbe nem tartunk neont egyet sem nem hogy 13-at.
2013. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70-80 liter kell a neonoknak.
2013. nov. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdésem!
2013. nov. 21. 19:04
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
menjen. gondolom amúgy is szarul vannak tartva, tehát azt a kis örömöt add meg nekik.
2013. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell levegőztető mivel a növények fotoszintézise termel elég oxigént.


Viszont a kérdésedből adódik hogy kicsit felkészületlen vagy a témában, a co2 leviszi a ph értékét a víznek, savas irányba tolja el, ebből adódik hogy az aksit lágyabb vízzel kell feltölteni, egyrészt több széndioxidot tud tárolni, nem ingadozik a ph érték az akváriumban mivel a lágy víz is alacsonyabb ph értékű.


A halak szempontjából lényeges a ph ingadozás illetve a lágyítás.

"13 neonhal" 6,5-7,5 kemény vizet szeretik, 10-15 nk között, és ahogy írták nem is valók 40 literbe.


Én ekkora co2-s aksiba nem is raknák halat, ha feltétlen kellene akkor ezek közül: [link] főként azokat akik jól viselik az alacsony ph értéket.


(Ha nem értetted amit írtam akkor szüntesd be a co2-t különben reszeltek a neonoknak)

2013. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Javitás: "13 neonhal" 6,5-7,5 kemény vizet szeretik,

*6.5-7.5 ph értékü vizet szeretik

2013. nov. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 vizipityu ***** válasza:
Azért a vízfelszínt kell hullámoztatni. CO2 ide vagy oda oxigént kell a vízbe beoldani. A CO2 mellett csak óvatosba szokták mozgatni a vízfelszínt, hogy a már beoldott CO2-őt ne hajtsák ki. A növények nem fognak elég oxigént termelni. Éjszaka konkrétan oxigént vesznek fel és nem pedig termelik.
2013. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat!

B.Joci egy értelmes embernek tartalak!

2013. nov. 21. 22:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Köszi:)


A kérdés nappalra vonatkozott, tehát napközben nem kell levegőztető a co2 amúgy is könnyen elillan a vízből a porlasztó még rásegít erre.


Megfelelő áramlás azonban kell, főként a középső rétegekben hogy a co2 egyenletesen terüljön el a vízben.


Éjszaka mehet a buborék, a vízfelszín megtörése nem mindig megoldható mivel a szűrő nyomóága a co2 diffuzor körül van középen hogy terítse a co2-t.

2013. nov. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 vizipityu ***** válasza:
Én sem azt mondtam, hogy levegőztessen napközben(itt a porlasztóköves beoldásra gondolok). Viszont ha neki a oxigén beoldása csak a levegőztetőn történik és az nappal nem megy, akkor napközben nem old be semmi oxigént. Ezért javasoltam, hogy enyhén fodroztassa a vízfelszínt. Tudom, hogy a CO2 könnyen elillan a vízből, ezért mondtam, hogy ENYHÉN fodrozza a vízfelszínt. Így lesz oxigén is beoldva, és a CO2 sem illan el. Illetve a CO2 szétterítése is meg lesz oldva.
2013. nov. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!