Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csapósügeres akvárium, tapaszt...

Csapósügeres akvárium, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem,hogy egy csapósügeres akvárium minimum hány literes legyen? 4halat tartanék benne eleinte kb. 3centimétereset.Továbbá milyen szürő,levegőztő,aljzat,növények,kövek és egyebek szükségesek egy ilyen akvárium összeállításához?Tápláléknak eleinte csontira gondoltam majd később apró kishalakra.Valakinek esetleg valamilyen tapasztalata,ötlete?Köszi előre is.

2013. nov. 23. 19:14
 1/2 Pendulum92 ***** válasza:
Tapasztalatot tudok mondani. Régen hoztam egy 3-4 db-ot a 72 literesembe. kb 5 nap alatt meghalt mind hirtelen. Elég kényesek szerintem a vízminőségre, és hidegívzi hal révén elég nagy oxigéntartalmat szeretnek. Szerintem van elég díszpompás trópusi sügér, nem kéne kínozni őket.
2013. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nehéz lenne tartani. Egy 180*60*70cm-s akváriumban tudnám elképzelni őket, azaz 750literben, jó szűrés mellet.

Talajnak dunahomok, nagyobb kövek rejtőzködésnek, felszínen úszó növények az árnyékoláshoz.

2matten filter a két sarkába és egy külső kb. 40 liter siporaxxal. Levegőztetés nem kell.

Mindenképp fed le az akváriumot.

2013. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!