Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A csigaevő hal (BOTIA) nem...

Peti8806 kérdése:

A csigaevő hal (BOTIA) nem eszi a csigákat. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Az akváriumban nagyon elszaporodtak a csigák, ezért vettem az akiba egy csigaevő halat ( BOTIA ). Viszont a hal, amióta megvettem, kb 2 hete szinte ki sem mozdul a szűrő alól és láthatóan a csigákat sem eszi. Ha lekapcsolom a világítást az akiban akkor elődugja az orrát, de egyébként nem jön elő és nem is eszi a csigákat.


Az aki egy 80 literes JUWEL akvárium. Élő növény még nincs benne, de tereptárgyak és műnövény igen. Kb 25 halam van eddig.



2013. nov. 23. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen halak vannak benne? Milyen szürőd van? Vizcsere gyakorisága? Melyik fajta csigaevő botiaról van szó, mert van egy pár.

De általánosságban elmondható róluk, hogy csapathalak, (6-8)egyedül nem érzik jól magukat. Éjszaka aktivabbak. Kell nekik buvóhely, s idő hogy megszokják a helyet.Ha az öves diszcsikról van szó az a természetben 30cm-re nő meg. Remélem az akváriumodban lévő halak nano halak, mert

ha nem akkor ez a halmennyiség nagyon sok botia nékül is.

2013. nov. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van benne 10db kék neonhal, 2 db vörösorrú pontylazac, 2 db királylazac,2 db piros sziffó, 2 db szivárványos guppi és a csigaevő, aki öves díszcsík hal.

Vízcserét 2 hetente szoktam elvégezni, a teljes víz 20-25 százalékát cserélem.

Azt nme tudom hogy mi az a nano hal, friss akvarista vagyok még :) Búvóhely sajnos kevés van az akiban. Lehet vennem kéne bele olyan tereptárgyat ahol el tudnak bújni, vagy élőnövényt?

2013. nov. 24. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez rengeteg hal egy ekkora akváriumba, és a választás sem szerencsés. Vörösorru pontylazacnak 150 l-től, neonnak is kicsi mivel hosszu uszótér kell nekik egyedül a guppit tartom megfelelőnek ekkora akváriumba. A guppi és a szifó szaporodik ezerrel. Ajánlom olvasgad a diszhal infot sok hasznos dolgot találsz. Tipikus kezdő akvarista hiba. Minél több féle hal az akváriumba, de nézni kell a társithatóságot, vizparaméter stb. Anno kezdőként és is beleestem ebbe a hibába. Olvass utána a dolgonak, fog ez menni hajrá!
2013. nov. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
8%
Vega lett, térj át te is !
2013. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert nem érzi jól magát az akváriumodba. Társas hal, legalább 5-t kellene tartani belőle. Amihez legalább 400 literes akvárium kellene. Szerencsétlen halat, add el amíg lehetséges.
2013. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A nagybátyámnak 60 literes akváriuma van, kb kétszer ennyi halmennyiséggel mint az enyém, és ugyanilyen öves díszcsík csigaevő hala van, aki jól érzi magát benne. 1 db csiga nincs az akváriumában, mert mindet megeszi.
2013. nov. 25. 18:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor a nagybátyád még nálad is nagyobb kontár. Előbb utóbb neki is fel fog fordulni ne aggódj. Tisztába vagy vele, hogy legalább 20-25 cm-re nőne meg normális körülmények között?
2013. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!