Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet az aranyhalamnak?

Mya kérdése:

Mi baja lehet az aranyhalamnak?

Figyelt kérdés

Tegnap még csak nagyon halvány sötétebb folt volt a kopoltyúja mögött, de ma már mire haza értem ilyen réz színű folt van rajta elég nagy és a másik oldalt is egyre vörösebb, étvágya volt ma.

ha tudjátok kezelést is írjatok létszíves!


2013. nov. 25. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:

A kopoltyúk elszíneződése ammóniamérgezésre utal, ami a kis hely és az elégtelen szűrés miatt alakul ki.

Egy kis olvasmány: [link]

Ha az itt leírt körülményeket nem tudod megteremteni, ne tarts aranyhalat.

2013. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

és ha megfelelnek a körülmények?!!!

a díszhalinfót én is ismerem, de engem nem ez az olvasmány érdekel

2013. nov. 25. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

Azért gondoltam, hogy nincsenek meg, mert itt az aranyhalas kérdezők 95%-ának 20-100 literes akváriumban van a hala. Amúgy leírtam hogy ammóniamérgezés az első válaszomban is. A linken olvashatsz róla.

2013. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:

[link]


Ilyen?

2013. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem ilyen, és nem ez a baja

de mindegy egyszer már csak megtanulom hogy itt okítás nélkül nem lehet megúszni egy kérdést sem

2013. nov. 25. 21:14
 6/6 Platypus ***** válasza:
Az esetek 90%-ában a körülmények között van a hiba. Ezekről nem árulsz el semmit. Így ne nagyon várj pontosabb választ. Még egy fényképünk sincs, hogy a kinézete alapján tudjuk hová tenni a dolgot. A leírásod az ammóniamérgezés tipikus tünetére utal, de mi ugyebár nem tudjuk, hogy mégsem úgy néz ki, mert csak te látod. Több infó kell, nem vagyunk orákulumok.
2013. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!