Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Armatúra mit jelent?

Armatúra mit jelent?

Figyelt kérdés
hallom az akvarisztikában de nem tudom mi az. azt hiszem fénycsővel kapcsolatos. köszönöm!
2013. nov. 26. 19:26
1 2
 1/13 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem olyan komplett világítás, amit már rá lehet tenni az akváriumra.
2013. nov. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 reptoid ***** válasza:
Komplett lámpatest foglalattal, fojtóval, gyújtóval, reflektorral. Neked csak annyi a dolgod, hogy berakod a fénycsövet és bedugod a konnektorba.
2013. nov. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 YourDestiny ***** válasza:
Előzőnél a pont, komplett lámpatest.
2013. nov. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Armatúra szó jelentése, tartós váz!

Ezt a szót használják a szobrászatban, villanymotor forgórészére, és még egy csomó más dologra. Az a szó hogy armatúra önmagában tág fogalom. A lámpatestre azt mondjuk fénycsőarmatúra. Az használja jelző nélkül, aki nem tudja a jelentését!

(nálam a pont)

2013. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 reptoid ***** válasza:

Te önjelölt Nobel-díjas, ajánlom figyelmedbe a kérdező szavait: hallom az akvarisztikában, fénycsővel kapcsolatos.


;)

2013. nov. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 YourDestiny ***** válasza:
Én ha fénycső helyett más fényforrást kerülne bele, az miért is lenne fénycsőarmatúra?
2013. nov. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az már nem lenne armatúra! Ugyanis az izzóhoz nem kell merev váz. Az izzó magában is biztonságosan van rögzítve a csavaros aljzatban. Ezért is lehet kapni lengőaljzatot izzóhoz, és ezért nem lehet kapni fénycsőhöz. Izzó fölé fényvetőt teszünk. De ettől még nem lesz tartós merev váza. Lásd csillár! Hol merev az?
2013. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 YourDestiny ***** válasza:
Csillárt mióta rakunk akvárium felé? Én is csinálhatok otthon egyet, ami attól még nem lesz lámpabúra, mert hosszúkás és szögletes. De akkor mi lesz belőle? Nálam armatúra marad, aztán beleszerelek és kötök, amit akarok. LED-et, fénycsövet, kompaktokat vagy mit tudom én. Szóval maga a lámpatest nekem egyre megy.
2013. nov. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Picit elkalandoztunk...

Az akvarisztikában neon csöves lámpatestet jelent,(Még akkor is, ha mindenre azt mondják ami világít.) a tekercselőnél pedig villanymotor forgórészt.

Mivel nekem szakmám, én ragaszkodom hozzá hogy a nevén nevezzük a dolgokat. Szerintem ez így jó is.

Egyébként hála a magyar nyelv összetettségének, (meg a sok buta embernek) az agyunk csak addig képes egy kimondott mondatból információkat tárolni, rendszerezni, amíg nincs benne egy olyan szó amit nem értünk. Figyeljétek meg! Onnantól egy kósza kotyvalék az egész. Erről egyszer olvastam könyvet. Maradva a fent említett témánál, ha egy fent említett üzletben az eladó rábökne egy akármire és azt mondaná nekem hogy armatúra mosolyognék, és zsebre tenném az eladót két kérdéssel azonnal. Még azt is elfelejtené mit evett, miközben a dobozon keresné a megoldást. :)

2013. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 YourDestiny ***** válasza:
100%
Ha már ennyire ragaszkodsz a helyes megnevezéshez, neoncsöves tuti nem, max. fénycsöves ;)
2013. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!