Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vásároltam egy új külső...

Vásároltam egy új külső szűrőt a régi házilag készített külső szűrőm helyett, az ebben használt siporaxot (eléggé koszos) ami k. b egy éves belerakhatom az új szűrőbe ha jól lemosom és még teszek hozzá új siporaxot is?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
A használ szürőanyagodman értékes baktériumok vannnak, tehát annak mindenféleképp maradni kell, ha nagyon koszos akkor olyat csinálhatsz hogy egy részét krumplis zsákba (rashel zsák, gazdabolt 20ft) teszed és magasnyomásu mosóval kivereted (benzinkut, finoman messziről a pisztolyal) de csak egy részét mivel kellenek a baktériumok.
2013. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt megírtam ám rendesen, na még egyszer:)


A használt szűrőanyagodban értékes baktériumok vannak, tehát annak mindenféleképp maradni kell, ha nagyon koszos akkor olyat csinálhatsz hogy egy részét krumplis zsákba (rashel zsák, gazdabolt 20ft) teszed, magasnyomású mosóval kivereted (benzinkút, finoman messziről a pisztollyal) de csak egy részét, mivel kellenek a baktériumok.

2013. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 YourDestiny ***** válasza:
A koszos Sipot belemeríted párszor akváriumvízbe, a fő smötyi lejön róla. Ami nem, annak meg ott a hely, ahol van. Ha eddigi rossz előszűrés miatt sok az eltömődött pórusa, akkor is megvannak benne a hasznos baktériumok egy bizonyos mennyiségben, a felesleges, nem oda illő dolgok pedig lebomlanak, ha ezentúl szűrt víz jut el hozzá.
2013. nov. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!