Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha szűz nőstény guppit pározta...

Ha szűz nőstény guppit pároztatok bolti szép hím guppikkal akkor szép lesz a kicsi? (a nőstény nem bolti hanem ismerősömtől jönne)

Figyelt kérdés
Mármint ha ilyen mindenféle hülye keverék guppijaiból szerzek szűz nőstényeket és összeengedem egy általam szépnek talált boltival és a szaporulatból egy szép nőstényt meg egy hímet összeengedek amiket előtte nemek szerint szétválasztva felnevelek az eredetiek unokáig már lehetnek gyengébb minőségű viszont nagyjából azonos példányokat nemző egyedek?Ha esetleg nem értitek amiket írtam kérdezzetek :D
2013. nov. 27. 20:30
1 2
 1/13 Pendulum92 ***** válasza:
Ez már a genetika témaköre, ajánlom az alapos utánaolvasást, ha érdekel a tenyésztés. Nem ilyen egyszerű, hogy ebből ez és ez lesz... :D Lehetnek recesszív és domináns gének, nem könnyű előre megmondani, hogy "mit dob a gép".
2013. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Pendulum92 ***** válasza:
Ha mondjuk egy fekete színű hímet és egy piros nőstényt, akkor a kicsik nagy valószínűséggel feketék lesznek, mert a fekete egy domináns szín. Olyan is lehet például, hogy van két fekete guppid, és azok ősei között volt piros, akkor mondjuk 25%-a az utüdoknak piros lesz, a többi fekete. Nagyon bonyolult tud lenni a genetika.
2013. nov. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok én ebbe mélyen belefolyni egyet akarok:a bolti szép guppikból párat pároztatni az ismerősömtől szerzett gyenge minőségű nőstényekkel amiben semmilyen szín nem dominál és végül azt szeretném hogy 1-2 tenyésztésre nyilvánított pár tovább szaporítása után kapjak néhány olyan guppit amit később az akváriumban szaporíthatok nem kell csúcsminőség elég ha gyengébb is de a szín nem keverék hanem valamire hasonlít :D
2013. nov. 27. 21:16
 4/13 Pendulum92 ***** válasza:
De ha egyszerűen akarom megfogalmazni, mindig fogsz kapni egy vegyesfelvágottat, ami közül te válogathatod ki a tövábbszaporítani kívánt egyedeket.
2013. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Pendulum92 ***** válasza:
Természetesen van esély rá, mindig fogsz kapni egy vegyeszfelvágottat, amiből ki tudod válogatni ami tetszik, és azt szaporítani.
2013. nov. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pendulum92 ***** válasza:
Na, először nem küldte el, erre megírom újra, és elküldi az előzőt is :D
2013. nov. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Viszont ha így van akkor az jó mert én pont blacktail guppival akarom őket pároztatni aminek a farka fekete a feje fehér remélem lesz valami belőle de előbb még kell csórnom pár guppit és úgy felnevelni hogy ne keveredjenek a nemek mert ha időbe nem szedem szét őket sokra nem mentem a dologgal.
2013. nov. 27. 21:19
 8/13 A kérdező kommentje:
Nembaj :D 2szer el is olvastam :D Amúgy úgy gondoltam leválasztok egy rész csigasügiknél ott lesz a szűznevelde meg a szüzek pároztatása :D csak a kicsiket gyorsan ki kell majd kapni mert különben kaja lesz belőlük :D
2013. nov. 27. 21:21
 9/13 Pendulum92 ***** válasza:
Viszont ha egy színváltozatot akarsz fenntartani, akkor mindegyiknek külön akvárium kell, mert különben ott a sok vegyes ivadék, amit meg lehetetlen elpasszolni, maximum a csigasügerek eszik meg.
2013. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hogy a nőstény guppy szűz vagy nem, attól nem változik a genetikája, és az általa örőkített tulajdonságok. :D
2013. nov. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!