Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növények tápozása? Mit ajánlot...

Növények tápozása? Mit ajánlotok? 80 literes akváriumom van, milyen szert használjak a növények tápanyag-utánpótlására?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 20:41
 1/7 anonim válasza:
Egy nagyobb üvegbe rakj 1.5 l vizet rakj bele 7 evőkanál sót, 2 evőkanál ecetet,egy kis szódabikarbónát esetleg egy kis olajat(de csak is oliva) rázd össze hagyd állni 2-3 napig és használd! Nekem bevált nagyon szépen fejlődnek tőle.
2013. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha vannak halak, van elég nitrogén a vízben, akkor sokan(én is) easy life profito, a szénforrásnak easy life carbo.


A halak nélküli co2 nél G.A micro macro + easi life carbo.

2013. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:
Ha gyenge világítás, kevés növény, sok hal, akkor profito és carbo, ha kifejezetten növényes, legalább közepes világítással, kevés hallal, sok növénnyel, akkor kelleni fog macro is.
2013. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!
2013. nov. 27. 21:11
 5/7 Pendulum92 ***** válasza:
Kivéve az elsőt, nem tudom milyen indíttatásból írta a választ. :D
2013. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 vizipityu ***** válasza:

Attól, hogy vannak halak a vízben még szükség lehet micro macro tápanyagokra egyaránt. Illetve ez függ a növények mennyiségétől, igényeitől és a halak számától, méretétől is.

"A halak nélküli co2 nél G.A micro macro + easi life carbo."

És ha vannak halak és van CO2 is akkor már nem is kell micro macro? De kelleni fog, a CO2 mellett komplex növénytáp kell. CO2 nélküli akvában is lehet GA tápokat használni, a flakon hátoldalán van erre útmutató. Mivel komplex tápok és ha EI szerint tápozol, nem lesz tápanyagokból származó hiánytünet. Érdemes mellé az Easy Carbo-t használni, alga ellen is jó!

2013. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"vizipityu válasza:..."


A kérdező kérdésében, a sorok között olvasva az jön ki hogy egy 80 literes az Gy.. kérdéseken kérdezők 90 százalékával megegyező társas akváriuma van.


Tehát neki profito+carbo célszerű.


Ha a kérdés növényes akváriumra vonatkozik akkor célszerű a G.A tápot említeni.


Az akváriumi növények folytonos növekedésűek vagy feldetermináltak, determinált növénnyel még nem találkoztam, halakkal rendelkező akváriumban termelődik szerves nitrogén, mivel a növényeknek nincs lejárati ideje (folytonos növekedésűek vagy feldetermináltak) így a káliumot és a foszfort a macro elemek közül célszerű a nitrogénhez állítani, a micro elemek a macro beépülését segítik elő, a carbo glutaraldehyde polimerizált izomerje, szénforrást biztosít a növények számára könnyen felvehető formában.


Ergo a profto nem tartalmaz nitrogént, káliumot micro elemeket viszont igen, igaz rendszeres vád éri hogy nincs megadva a pontos összetétel de a növények nőnek tőle, igaz nem akkora sebességgel de van idejük.


A G.A tápot szerintem csak az E.I módszer szerint lehet adagolni mivel a kálium nitrogén arány 50-50% és mint ismeretes a növényeknek több kálium kell mint nitrogén.

Tehát az E.I módszer és a túltápozássál járó heti 50% vízcsere a nitrogénnek szól, mivel a kálium igény nagyobb, így kevesebb halmozódik fel, de a heti 50% vízcsere is sokkoló a halakra nézve.


A tökéletes megoldás a kálium sulfat+micro elem adagolás, a nitrogén adagolás pedig nitrát teszt szerint 4-20 mg/literig, a halak tűrőképessége szerint, nitrogén, kálium arány 1-2, csak megjegyzés a kálium sulfát háromszor annyiba kerül min a nitrogén így érthető a G.A 50-50%.


De Pendulum92 nek van egy remek cikke hogy csak kálium és micro elem adagolással le tudta faragni a nitrát szintet a béka.. alá és vele együtt a vízcsere %-os menyiségét.


Személy szerint is ezt a módszert követem évek óta, sok növény, intenzív növekedésű fajták, alul tápozás, ritka vízcsere, megfelelő áramlással talajporszívózás nélkül, csak néha metszeni kell, vízcsere alig, havi szinten max 1óra gondozás, 6 havonta szűrőtisztítás, alga nincs, halak rendbe pusztulás "0" 200-literes.

2013. nov. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!