Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 140 literes akváriumom külső...

140 literes akváriumom külső és belső szűrőjét milyen gyakran kéne takarítanom? (Eheim Aquaball 180 + Atman CF-1000) Lejjebb kirészletezem a befolyásoló tényezőket.

Figyelt kérdés

A belső anno vízcserével együtt takarítottam de amióta megvan a külső a szivacs szinte patyolat tiszta lett így áttértem a kétheti takarítására de talán még ezt is "gyakorinak" tartom mert alig koszolódik. A külső szeptember óta üzemel azóta nem nyúltam hozzá. A csövei nem algásodtak el és a flow sem nagyon csökkent.

Az akváriumot összesen kb. 30db hal lakja neonhalak, ékfoltos razbórák, dániók, coryk lakják. A populáció csak csökkenhet a jövőben. A víz patyolat tiszta. Külső szűrőt elég lenne fél évente takarítani és a belsőt havonta?


2013. nov. 28. 14:17
 1/3 Pendulum92 ***** válasza:

A belső célja az akvárium vizének forgatása, és a nagyobb koszok összeszedése. Akkor takarítsd, ha érezhetően csökkent a teljesítménye.

Mivel neked dupla szűrőd van, a külsőt elég félévente simán, mivel csak biológiai célokat lát el főleg, ahhoz nem kell fenntartani az áramlást.

2013. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 YourDestiny ***** válasza:
Ha nincs olyan szűrőanyag a külsőben, ami jelentősen fojthat idővel, és gondolod, hogy nem fog bypassolni, egy évig is eljárhat. Az évenkénti megbolygatás egy jól pozicionált belső szűrővel jó lehet.
2013. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat majd kíváncsi leszek, hogy mennyire koszolódik a külső fél év után. A belsőt idővel kiveszem majd ha kevesebb halam lesz.
2013. nov. 29. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!