Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna alga problémát mi...

MCsperX kérdése:

Barna alga problémát mi okozhatja, és mivel kezeljem?

Figyelt kérdés

3 hete indítottam be az akváriumot, és most vettem észre, hogy az akvárium egyik oldalán elég sok barnás foltocska van. Ez az az oldal, amin a háttér van, az akvárium többi, nem letakart oldala tisztának tűnik. Világítás 2*15 W, az akvárium mérete 35*60*40 (nettó '72 liter vízzel), a világítás kb 13 órát ég egy nap. Belső szűrőm van (Eheim Aquaball 130), és pont erre az oldalra van irányítva. Lehetséges, hogy ez a baj?

Van két algázó géb (2 napja), de ők csak a többi oldalon eszegetnek az üvegről, ezt a hátsó részt nem piszkálják.

Halat ma tettem bele (6 db rózsalazac), eddig csak 3 cpo rák volt benne, és két napja a gébek.



2013. nov. 28. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 13 óra nagyon sok. Nálam nettó 60 literre van 48 watt, és csak napi 6 órát megy. Kezdésnek vedd vissza 8 órára.
2013. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Viszont én azt olvastam, hogy a zöld algásodást okozza a sok fény, ez meg inkább barna alga, amit elvileg a fény hiánya okoz. Ha visszább veszem a világítást, nem lesz még rosszabb?
2013. nov. 28. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A barna alga egy 3 hete inditott akváriumnál természetes jelenség. A fényed viszont kevés 72 literre, hiába világitasz 13 órát. A megoldás növeld a fényerőt és csökkentsd a világitás időtartamát. Hatásfokban a kevesebb ideig világitás nagyobb fényerővel nem egyenlő a sokáig világitok kevés fénnyel, az előbbi a jó.
2013. nov. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
Ez a barna alga a kevés fénytől van szöveg sosem volt igaz. A 13 óra fény sok, a növények 12 óránál többet nem tudnak kihasználni. Ha a fényerőd megfelel a növényeidnek(és ez azért jó sok növénynek megfelel), akkor azon nem kell változtatni. A barna alga normális a kezdeti időszakban, ha hónapok múlva is megvan, az rossz vízminőségre utal.
2013. nov. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is az új akváriumoknál fordul elő.....


Én átlag reggel 6 körül kapcsolok pilácsot és este 9 körül van lámpaoltás, van hogy később.


Van egy növényem "tündérhínár" az szinte óramű pontossággal lámpa felkapcsolás után kb fél órára nyílik, és 12 órát van nyitva, este csukódik ha megy tovább a villany akkor is, mondjuk reggel 7 és este 7 között van nyitva.


De volt házi buli is, reggel 7 kor a vallisnéria egyik levele még nem érte el a belső szűrő alját hiányzott 4 cm este 7 kor már elérte amikor szállingóztak a népek, reggel 6 ig ment a pilács de tovább már nem nőtt.(Emlékszek rá mert a pepe kijózanodott és ezt figyelte nőt vagy nem nőt, és nem nőt)


De a kis vallisneriákon is lehet látni este 6-7 ig nőnek 2-4 centit utána már nem, van hogy este 11 körül még megy a világítás főleg nyáron.


Tündérhinár csukva, nyitva


[link]


Két napos kis vallisneria


[link]


A lényeg szerintem elmegy a 13 óra, és semmi köze az algához, le nem írom hány akvárium van a házban, egyikben sincs szerencsére alga, mindegyiknél hasonlóan hosszú a világítási idő.

2013. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor letörölgetem az üvegről, és még másnap is meg még azután is, és egyszercsak az lesz, hogy már nem kell letörölni, mert eltűnt?

Sajnos a növényeket is beborította ez a barna porszerű anyag, őket is törölgessem? (anubias, valisneria, sagittaria van, de az anubiasokon látványos) ja és egy tündérhínár, de arról én inkább nem teszek fel képet, mert hamarosan kampec lesz (neki tényleg kevés ennyi fény). Nincs szívem kivenni, mert az egyik rákocskám kedvenc időtöltése, hogy a tetején lebzsel, ezért még pár napot kap az eltávolításig. (sok levele van a szűrőben, és szerintem eléggé rontja a vízminőséget ebben az állapotában)

2013. nov. 29. 22:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a vallisneria, és talán szerintem az egyik leggyorsabban regenerálódó növény a tündérhinár sem tudja lerugni az algát, akkor tápozási problémád lehet, vagy a fénycső szinspektrum nem a legjobb.


Ne dobd ki a tündérhinárt, az ha minden klappol hetente kb fél dm2 kell gyarapodnia.


Próbálj meg minden másnap 1ml profitot, a profito utáni nap kellene 1ml carbo, ha kényesek a rákok a carbora akkor napi 1/2 ml carbo


A fénycsőbe nem megyek bele, abból mindig csak a bonyodalm van, milyen spektrum milyen hullámhossz ecetera..

ha nem válik be a tápozás, nem változik a tündérhinár, sem a vallisneria 1-2 hét alatt akkor osram lumilux 865 cső, vagy ha nappali csöved van benn akkor az egyiket cseréld le sylvania groluxra.


A szürődre meg tegyél plusz bővitő modult kicsi ekkora akvába, ha elfér a magasság bővithetnéd.

2013. nov. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kicsit félreírtam, a tápozás ha nem válik be akkor az egyik csövet sylvania groluxra de mellé a másik cső nappali daylight legyen maradhat a régi, ha van rá lehetőség akkor az osram lumilux 865 legyen nálam ez a páros nagyon bevált, de az osram csere nem olyan fontos a grolux lényegesebb.


A tündérhinárnak meg a vallisnerianak bőven elég ez a világítás.

2013. nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!