Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az akváriu...

Mit gondoltok erről az akváriumról?

Figyelt kérdés
ezt kapom karácsonyra ár kinyomoztam de ugy volr hogy 60 l-eset kapok... ez meg csak 45.. :( igy csak guppikat fogok bennt tartani de abból hányat??? és mit gondodltok a szűrésről meg ezekről? mert én ezekhez nem nagyon értek azt láttam hogy a világítás benne nagyon béna 15W azt lehet ugy cserélni h bemegyek egy ilyen boltba ahol ilyenek árunak és megmondom hogy ennyi meg ennyi wattosat kérek? vagy hogy van ez? ki lehet azt egyáltaán szedni belőle? mert én olyan világítást akarok ami megfelel azoknak a növényekneke a világítására hogy pl rős világítás vagy intenzív ez alatt pl. diszhal infon kb hány wattot értenek? szoval ezt akkor lehet igy van azt a világítást ki tudom egyáltalán szedni? elre is köszi de ha van tippetek hogy esetleg még milyen hal lehet ebbe akkor szivesen várom! jah és azt még kihagytam hogy tudod a szetteknél a szűrés meg ezek alul vannak mératezve és megnéztem a szüleim mit irogattam az elaoval és azt irták h 1000 ft-tal tudja olcsobban adni ha nem kérünk bele semmit tehát csak az akváriumot és ennyi teháát a benne lévő készülékek csak 1000 ft-ot érnek vagy mi??? mert ugy terveztem hogy nem kel bele semmi mert majd én a boltba külön megveszem hozzá a méretéhez valő szűrést mert ugygondoltam a fűtést nem fogom lecserélni az csak jó lesz.. mert márkát bezzeg nem irnak h a bene évő szűrő fűtő milyen csak azt hogy az alkatrészek márkájank változtatási jogát fenntartja..... na mondom jóvan. tehát aki ért ehhez a világítás zsűrés dologhoz az egy picit kioktathatna ! :) na sziasztok köszi előe is a normális válaszokat :)) [link]
2013. nov. 30. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de általában ezekhez kínai, gagyi gépeket is adhatnak.

Ennyi pénzért lehet venni eheim 54 literes szettet, az egész jó, ár/érték arányban.

Ha nem kell fedett akvárium, akkor jóval olcsóbban tudod összerakni darabokból a saját szetteted, még ha íveset szeretnél is.

2013. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Erre gondoltam:

[link]

2013. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Pendulum92 ***** válasza:

Először is a szettekről: 99%-uk gagyi, nem éri meg azt a kicsi árát sem, előbb utóbb úgy is újat kell venni, ha folytatni akarod, annyira nem jók általában semmire. Ez a szett még ráadásul íves is, ami szerintem baromira torzít.


Na, szép sorjában:


A világítást nem tudod erősebb csővel megoldani, plusz csövet kéne berakni barkácsolással.

Az erős világítás 0,8 w/l felettit jelenti, de a diszhal.infon lévő fajok egy része nem fényigényes annyira, ahol intenzív van írva.


" teháát a benne lévő készülékek csak 1000 ft-ot érnek vagy mi???"


Annyit sem. Ezekbe a legolcsóbb, leggagyibb cuccokat rakják. Talán úgy lenne értelme, ha a belső szűrő pumpájával egy DIY külsőt hajtanál meg, de azt sem erőltetném.



Én vennék egy sima üveg nem íves akváriumot, és részenként építeném fel. 17-18 ezer egy 45 literes akváriumért és egy tetőért baromi sok.



[link]

Ebből kettőt raknék:

[link]

2013. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
oké köszi válaszokat akkor a szűrőt levegőztetőt amint egérkezik akár ki is dobhatom és veszek majd bbele egy bele illőt rendszer ugy ár jó lesz nem?? csak az a baj már mást nem tudok venni mert má anyum megvette:/ de még nem érkezett meg csak láttam h már megvette a teszveszen akkor ez a világítás dolog akkor asziszem ugrik az egész max nem fényigényes növények mennek bele de az automat fűtő sem ér semmit? mert a többit még mgértem h nem jó literhez valók vagyis hogy nem ehhez de a fűtő is nagyon gagyi benne?? és akkor am hány guppit veheték ebbe?? 5-6???
2013. nov. 30. 22:13
 5/15 anonim ***** válasza:

A legnagyobb guzmi a szűrővel lehet. Arra lehet számítani még egy tízest, ha cserélni kell. De ne stresszelj ezen. Alacsonyabb fényigényű növények és halak akár jól is érezhetik benne magukat.

A helyedben én nano halakat tennék bele, nagyon mutatósak és őket nem zavarja, hogy szűkös a hely. Olyat keres, amelyiknek az igényeit ki tudod elégíteni (fény,ph,egyebek)

[link]

2013. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Pendulum92 ***** válasza:
Hé, azt az Eheim szettet és a diversa-t egy felhasználó árulja. Szerintem ha szóltok neki simán változtathattok. Abban már van egy valamire jó szűrő, igaz kicsi bele, de legalább nem kell egyből kidobni, és áruk is kb azonos.
2013. nov. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, ezért linkeltem azt az eheimet, én is tőlük rendeltem, simán kicserélik, sőt az ügyvezető szívesebben is adja el azt, mert az jó (jobb).:)
2013. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is lebeszélnélek a szettekről.

akvariumplus.hu - itt lehet a legolcsóbban akváriumot csináltatni.

Technikát pedig (szűrő, világítás, fűtő) akár használtan is érdemes venni, de amik a szettekben vannak, azok nagyon gagyik.

2013. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De már kifizette az anyuka. Az eheim szett pedig nem gagyi!
2013. dec. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Pendulum92 ***** válasza:
Maga a márka jó, de abban is alul vannak méretezve a dolgok.
2013. dec. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!