Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért habzik az akváriumom vize?

Miért habzik az akváriumom vize?

Figyelt kérdés
Garnélás akvim van.Ma reggel láttam,hogy a víz tetején hab van,de nem tudom mitől.Tegnap vettünk új kavicsot és növényt.Már nagyon ráfért az akváriumra a nagy takarítás,mivel az akvi fala be szokott vízkövesedni.Ezért lekezeltem.Ezek után jól kimostam.Persze a garnélák addig nem voltak benne.Tegnap este még nem volt semmi baja.De ma reggel már hab volt a víz tetején.A gariknak nincs semmi baja,persze lehet hogy csak látszólag.MI lehet a baj?Hogyan oldjam meg a problémát?Vízcserével?Előre is köszi!

2013. dec. 3. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy valami mésztartalmú dolgot raktál bele?
2013. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vízkövet sok sóval kell leszedni, és azt könnyű kimosni utánna.

Valószínű az új kavics miatt. Ha bírsz mérjél vízértéket.

Vízcsere nem árt soha.

2013. dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
oké,köszi.
2013. dec. 3. 13:39
 4/7 Norbig ***** válasza:
Vízkövet ecettel a legcélszerűbb,egyből lehozza,és könnyű lemosni,le is lehet törölni,sőt el is párolog hamar ha marad rajta.
2013. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
vizet cseréltem,de még mindig habzik!MI lehet?
2013. dec. 5. 22:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen anyagú kavicsok azok? Ki kell venni, ha nem megfelelő.

Cserevizet forrazd fel.

2013. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
már kicseréltem a vizet,de még mindig habzik!mitől lehet?Azelőtt is ugyanolyan kavicsaim voltak,csak más színben,de ugyanattól a gyártótól.próbálkozom.
2013. dec. 18. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!