Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet hogy meg fog repedni az...

Lehet hogy meg fog repedni az akvárium?

Figyelt kérdés
Van egy 200 literes akváriumom (kb 1.5 hónapos) és most takarítás közben azt vettem észre, hogy a középső merevítő meg van repedve ( [link] gyorsan rá is mértem mérőszalaggal az akváriumra, az oldalánál pontosan 40centi volt, a közepénél 40,4 centis "hasa" volt. Kell tartanom valamitől, vagy ez normális?

2013. dec. 3. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy milyen vastag az üveg, illetve mik a méretei az akváriumnak.

Az természetes, hogy valamennyi "hasa" van, hiszen az üveg is rugalmas egy szűk határon belül, de pont ezt szokta a merevítő meggátolni.

2013. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
100x40x50es és 8mm-es üvegből van. Na de és ha a merevítés pont ezért repedt meg, mert valami baj van? :S
2013. dec. 3. 12:08
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Talán nem, de azért érdemes lenne megőrősíteni, cserélni, a merevítést amíg tartja a ragasztó. Az enyémnél simán kettétört a középső merevítő,(akkorát dúrrant, mint egy vadászpuska) majdnem 3cm hasa lett az akváriumnak és kibírta. Természetesen azonnal tehermentesítettem és megjavítottam.
2013. dec. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
Ez a merevítés hosszirányú? Mert nekem a kép alapján nagyon úgy tűnik.
2013. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bírta a merevítés a nyomást és azért pattant el. Szerintem javítani kellene és egy keresztmerevítőt is betenni ha nincs. A "hasa" teljesen normális. Minden esetre tegyél valamit pláne ha van garanciád.
2013. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen hosszirányú és kb az 1/3nál van a repedés. üvegre nincs garancia csak ragasztásra :( találtam neten egy képet, így néz ki: [link]
2013. dec. 3. 13:13
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Nos, ez nem merevítés hanem perem a tető részére és azért repedt el mert az üveg oldalirányban nem rugalmas, ha már eleve két darabban ragasztják fel, akkor nem tört volna ketté, legtöbbször a rövidebb oldalra teszik, mert ott merevítési funkciója is van. Én betennék középre egy merevítőt és kettő vékonyabbat az oldalára. A jelenlegi törés semmiben nem befolyásolja az akvárium stabilitását, mert nem erre a feladatra szánta a gyártó.
2013. dec. 4. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!