Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az amano garnélák tényleg...

Az amano garnélák tényleg bepiszkítják az akváriumot?

Figyelt kérdés
Szentgyo oldalán olvastam egy kommentet, amely szerint egy 160 literes akváriumot 4 nap alatt telekakál 2 db amano.
2013. dec. 8. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem hülyeség.
2013. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

:D

Ez hülyeség, láttál Te már amanot? 3 centi az egész. Nálam 60 literben van 7 amano, + még jópár hal, és alig van mulm. (kakimaradék)

160 literes akváriumot egy német dog sem tudna 2 hónap alatt telekakálni.

2013. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Láttam amanot, max 5 centire nő meg, én szintén elképzelhetetlennek tartom a 4 napos kakicsodát. Köszi.
2013. dec. 8. 21:30
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez volt az inkriminált komment:


Van egy 160l-es aksim, benne két gyönyörű Amano garnéla amivel az a gondom, hogy röpke másfél hét alatt képesek telakakállni az aksit! Nem szokásom a halakat túletetni, sem a rákokat, nem kényeztetem őket..mégis mikor kitakarítom 4-5nap alatt ez a két törpe sz..rgyár képes beteríteni a kvarchomokot rákkakival XD

Az akvárium gyári, beépített belső szűrővel ellátott-480l/h teljesítménnyel…túl sok a táplálék? Esetleg csak jó dolguk van, avagy kevés a 160 literhez ez a szűrő teljesítmény? Remélem van némi hozzá fűzni valód vagy jó tanácsod! Előre is köszönöm!

2013. dec. 8. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:

" gyári, beépített belső szűrővel"


Ez sok mindent megmagyaráz...


Amúgy meg napi 24 órában figyeli, hogy melyik kinek a szarja?

Vagy szétválogatja, mint hamupipőke a lencsét, ezt egy guppi rakta le, ez az amanoké...

2013. dec. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:

A kvarchomoknak az a jó szokása, hogy összetömörödik, és mindent megtart a felületén, ráadásul világos, így jó feltűnő is rajta a trutyi. 20X annyinak látszik a halpiszok, mint másféle talajon. Ha még mellé nincs érdemleges mechanikai szűrés, akkor nincs mit csodálkozni.

Az amano kifejezetten keveset mocskol, mert a táplálékát főleg az akváriumban termelődött törmelék meg alga alkotja. Így tulajdonképpen nullán van, mert amit kitermel, annyit el is tüntet.

2013. dec. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!