Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélákat szeretnék tartani,...

Garnélákat szeretnék tartani, milyen halakat lehetne melléjük telepíteni?

Figyelt kérdés

Red cherry garnélát szeretnék tartani, vagy hozzá hasonlóan könnyen alkalmazkodó garnélát (esetleg folyami rákot). Van olyan hal (pl. guppi?), amelyik szintén igénytelenebb és jól elvan a garnélákkal?

Az akvárium 160 vagy 200 literes lenne, jó sok növénnyel (holland jellegű).


2013. dec. 10. 18:47
 1/8 gas72 ***** válasza:
91%
Hallal csak óvatosan. Nekem volt egy kezdetleges kis csapatom, végül a tök szelídnek ítélt coryk eltüntették a kisrákokat, és a kisebb testű hímeket, és így csak egy nőstény garnélás csapatom maradt. Magyarán a rossz halválasztás lefejezte az állományomat :( De sok szerencsét kívánok, ajánlanám ezt az oldalt: [link]
2013. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nano halakat: [link]
2013. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek a nano halacskák nagyon szépek, köszönöm!
2013. dec. 10. 20:46
 4/8 Platypus ***** válasza:
Első körben ahhoz kéne igazítani a halakat, hogy milyen víz lenne az akváriumban. A red cherry garnélák szeretik a kemény csapvizet, ami praktikus, de a nano halak többsége már nincs oda érte. Kemény vízbe jók a törpe elevenszülők, mint a törpe fogasponty, endler guppi meg társai. Lágy vízben meg végtelen a választék.
2013. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A red cherryről azt olvastam, hogy könnyen alkalmazkodik a kemény vízhez. De ez nem azt jelenti, hogy a lágy vizet meg kifejezetten szereti? Egyébként most én is azt nézegetem, hogy melyikekkel lehetne összerakni. Ha lesz kész tervem, majd megírom. :)
2013. dec. 11. 11:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is endlerekkel tartanám! Az nekem új infó volt, hogy a red cherryk szeretik a kemény vizet. köszi
2013. dec. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy igénytelen hal? Nálam is vannak sakura, meg amano garnélák, és remekül elvoltak már 2-3 halfajta mellett. Kalászhal volt sokáig, most díszmárnák vannak.
2013. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát úgy igénytelen, hogy nem annyira érzékeny a vízminőségre. Mármint nem a tisztaságra, hanem a keménységre. Szóval ilyen kis kezdőknek való halacskák, mert gyerekkorom óta nem voltak halaim, akkor is csak guppik. Szerintem a guppik pl. az igénytelen kategória, míg a vitorlás már kényesebb.
2013. dec. 14. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!