Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a külömbség? Atman At-600f...

Mi a külömbség? Atman At-600f ATMAN AT-201 Powerhead

Figyelt kérdés

Sziasztok!

melyik a jobb? mi a külömbség a kettő között?

ATMAN AT-201 Powerhead A vízpumpákhoz van sorolva

Atman At-600f pedig a szűrőkhöz.

Elvileg mindkettő az??



2013. dec. 10. 19:07
 1/3 lala6 válasza:
Szia! Szerintem a külömbség inkább annyi hogy az egyik belső szűrő (600f) a másik inkább szivattyu de belsőként is használhato bár a powerhead felhasználhatósága sokkal nagyobb mint a belső szűrőké. Építhetsz a powerhead-re saját magad is szűrőtöltetet (én anno spagetti tartóbol csináltam és abba helyeztem szűrő anyagokat) csak viszont ha powerhead-et veszel és levegőztetést is állítasz rajta akkor hangosabb mint egy belső de fodroztathatod is a vízfelszint vele ugy is jut be oxigén a vízbe. Ha nem akarsz az építéssel bajlódni lehet rá szivacsot is venni amit csak rácuppantasz és kész abbból is több fajta méret van szerintem az már a te döntésed legyen hogy barkács vagy szivacs de a powerhead szerintem hatékonyabb és bármikor variálható.Ja még annyi hogy a belső 600l/h nem egyenértékű a powerhead 600l/h-val szerintem a powerhead oldalára billen a mérleg jóval jobban tolja a vizet mint a belső ugyanazon a teljesítményen persze ha nem folytod le tulságosan hogy hamar tömődjön.
2013. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimeritő választ.!

Sokat segitett a válaszod!

Már megis vettem a powerhead ot. szürővel 10*10*15cm est.

2013. dec. 12. 08:00
 3/3 lala6 válasza:

Nagyon szívesen. ;-)

De semmi esetre se mosd ki 3-4 hétig hogy kialakuljanak a bacik benne bár a gyors áramlás miatt nemsok hasznos baci lesz benne de lesz. Utánna is csak az akváriumból leszívott vízben nyomkodd ki semmiképpen sem csapivizbe. 3-4 szer nyomkod ki többször ne mert sok bacit kimosol vele. Ha a szivacs ilyen barnás trutyi szerüség ne aggodj ne akard kimosni azok a hasznos bacik. Úgy is látni fogod ha szineződik a szivacs akkor kezd kialakulni a bacikultúra. Jó akvarisztikázást. ;-)

2013. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!