Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hi. Kezdő akvarista vok és...

Lacikaf kérdése:

Hi. Kezdő akvarista vok és 72l az akváriumom. A kérdésem kb mennyi halat és mieneket lehet betenni az összeférhetetlenség miat? Jók az elképzeléseim? Ha igen melyik halból hány darabot vegyek és ha gondoljátok még ajánlhattok halakat:D

Figyelt kérdés
Én ezekre gondoltam: -Guppi -Márvány páncélos harcsa -Melini páncélos harcsa -Szumátriai díszmárna -Fekete tetra -Díszes törpeszájú hal -Makrakanta én ezekre gondoltam.
2013. dec. 14. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyi fajt nem lehet beletenni, főleg ezeket. Legyen mondjuk 10 guppi(csak hímek) és 8 páncélosharcsa. Ha leírnád, hogy milyen szűrést tervezel, az sokat segítene.
2013. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
helo.hát figy azt még nem tudom mert komplett szettet rendeltem és nem írják a szűrő típusát.kedden vagy szerdán jön meg a szett akkor leírom,de akk ezekszerint csak a guppikat meg páncélosharcsát tehetek bele a többi fajból eggyet sem?
2013. dec. 15. 00:31
 3/4 anonim válasza:
Galaxi razbóra , amanda lazac , smaragd törpe razbóra , endler guppy , ezekből a halakból a méretükből adódóan elég szép csapatot (15db) tehetsz 72 literbe .
2013. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha akvárium szettet rendeltél abba biztos hogy kicsi a szűrő, meg semmi a világítás, szinte mindegyikben az, persze vannak prémium szettek de azok elég borsos árban vannak.

Tehát halat és növényt elég nehezen lehet bennük tartani, karácsony után van a gyakorin a roham mikor kezdenek kipusztulni az ajándékba kapott szettekből a halak és a növények.


Kb 30 nap mire beáll az akváriumban a víz, utána


A díszmárna a tetra csapathalak, a tetra különösek kekec ha nincs meg neki 80-90 centis úszótér, 100 liter feletti aksi javasolt.

Az öves diszcsik 400-500 literes akva 20 centi fölött is lehet.


A Melini páncélosharcsa viszonylag rövid ideig él, inkább a foltos páncélos harcsa, nyugodtabb, nem túrja annyira szét az aljzatot.( nekem van 7 éves)


A Díszes törpeszájú hal és a guppi nekik jó ez a méret, a guppi szívósabb.


Tehát harcsát guppit törpeszájú halat tarthatsz, a három fajból kettőt, de azt is úgy ha veszel még egy ugyanolyan szűrőt az akvába mint amivel kapod.(kivétel ha 60000 feletti prémium szett bio belsővel)

2013. dec. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!