Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az easy carbo tényleg rossz...

Az easy carbo tényleg rossz hatással van a garnélákra?

Figyelt kérdés
Kinek mi a tapasztalata vele?
2013. dec. 15. 10:44
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
Az előírt mennyiséget megfelezve használható garnélák mellett is.
2013. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Garnélás fórumokon a gyári dózis 1ml/50 liter felét adják úgy semmi bajuk, annyi hogy ezt a nettó valós vízmenyiséghez kell igazítani, tehát patika/injekciós tű.


Amúgy rengeteg hal is van aminek nem tetszik a carbo, ez tapasztalat, inkább kevesebbet adni figyelni a halak reakcióját, és csak akkor érdemes adagolni ha rendbe van a világítás, nőnek fejlődnek a növények, valamint a tápozás is megfelelő.

Elég illékony fertőtlenítőszer kivonat, de azért ha nincs ami felhasználja felhalmozódhat.

2013. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb. 6 óra elteltével már nincs a vizben. A szürő kitolja a maradékot. Én 2 ml adok a 130 literesbe nincs gond.
2013. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen kb 6 órát lehet érezni az akvárium vizen a jellegzetes illatot, én ha kicsit turbózni akarom a növényeket napi 2 adagra osztom el elég hosszan 12-14 órát megy a világitás.
2013. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát én 13literes nanomba akarok használni rck mellé vagy 1x reggel 0.5mlt vagy a hallottak után reggel 0.25ml meg amikor hazajövök iskolából akkor is 0.25ml és akkor avgy megmaradnak vagy nem mivel növényes aksi lesz nem a 5darab menekült garni jóléte a feltétlen cél sajna :(
2013. dec. 15. 17:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Én az előírt mennyiséget adagolom + co2 is megy, de 1 év alatt még soha nem volt elhullás.
2013. dec. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Az általad írt mennyiség rengeteg arra a 7 liter vízre, ami benne lehet.
2013. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 160 liter körüli vizem ha abba adok 3 ml carbot rohannak pipálni a xiphók, így reggel 1.5ml délután 1,5 ml tehát fele dózis reggel fele később.


1ml/50 liter, 0.2 ml/10 liter, cenz kevés kell 0.1ml alatt van a fél dózis wow

Egy osztás az injekciós tűn az már majdnem sok mert a tűbe is van anyag.

Fel kellene kicsit hígítani pár ml úgy tudnád adagolni.


Példa 0.5 ml ahhoz 4.5 ml víz egy injekciósba, napi 1 ml az adag.( hűtőbe tárolod a fecskendővel együtt)

2013. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
növényes nano lesz nekem kell a 1ml/20liter per nap akvakerteszen sokan használják igy garnikkal azt mondták az rcknek nincs töle baja
2013. dec. 16. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!