Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez nagybaj a növényeim levelér...

Ez nagybaj a növényeim levelére alga nőtt?

Figyelt kérdés

A növényeim levelére nőtt ilyen fekete alga.

és nemtudom hogy káros-e a növénynek vagy sem.

vannak almacsigák,cseresznye garnélák és alganyalók az akváriumban de semmit nem csinálnak.

hogyha káros mit lehet ellene tenni(fontos lenne)?



2013. dec. 19. 15:12
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:
Fotót tudnál tölteni?
2013. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csengery Rita válasza:
Szerintem a fekete alga nem egészséges a halaknak. Szerintem vegyél néhány vízicsigát! A vízicsiga megeszi az akváriumban képződő algákat. Nem csak hasznos, hanem még jól is mutat a halak között.
2013. dec. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Károsnak nem káros az élőlényekre nézve, ha ez csomóban van és úgy néz ki mint egy ecset akkor nehéz megszabadulni tőle, belegyökerezik a növények leveleibe tönkreteheti az egész növényt ami viszont már káros mivel bomlik és mérgezi a vizet.

Hatásos a metszés, vagy fonal algázót kell venni, ha nagyobb az akva akkor sziámi ormányos márna, ha kisebb algázó géb.

Az anci csak a közhiedelemben eszi az algát gyakorlatban nem, a csigák csak csak kis mennyiségű algát esznek meg aminek a jelentős része az üvegen levő zöld alga, ecset vagy fonal alga ellen nem sokat érnek.


Lehet az ok nitrát felhalmozódás, sűrűbben kell cserélni részlegesen vizet, a növények kondíciója is mérvadó, megfelelő tápozás és optimális fényerő, megfelelő fénycső, valamint legalább 8-10 óra napi világítás.


Az algákkal együtt a növényeknek is fejlődni kell, ha nem így van akkor előbb az kell rendbe rakni!

2013. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nemtudok képet mutatni ugyanis nincs fényképezőm telefonom...
2013. dec. 19. 20:06
 5/8 Pendulum92 ***** válasza:
Inkább egy bevonat, vagy szálakból áll?
2013. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 vizipityu ***** válasza:
A halakra nem káros, nekem a dalmatamolly is szokta enni ha talál.
2013. dec. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor kiritkitottam a hatalmas levelű békalencsének a 90 százalékát, aminek ilyen 25cm-s gyökerei voltak, megjelent a fekete alga.

Most az a stratégia, hogy hagyom ismét elterjedni a békalencsét, talán visszaszorítja az algát. Úszó növényt a fekete alga nem támad.

2013. dec. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt a novényeken olyan jó sotétzold bársonyszeru alga,ha a tied is ilyesmi,nagyon egyszeru eltávolítani. Fogj egy hosszú vékony pálcát (én olyat használtam,amit az orichideák cserepeibe szúrnak) és veregesd a novényt,persze óvatosan,ennek hatására szépen lejon az alga.
2013. dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!