Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sodastream CO2 rendszer az...

FilippoLippi kérdése:

Sodastream CO2 rendszer az akváriumba?

Figyelt kérdés
Egy 160 literes akváriumot készülök venni 2x30w-os fénycsövekkel. Mivel jó sok növényt szeretnék bele telepíteni, ezért veszek bele táptalajt is. Az egyik kérdésem az lenne, hogy ennyi világítás mellett szükséges-e a CO2 rendszer, vagy válasszak igénytelenebb növényeket? Ha pedig szükséges lenne, akkor vannak olyan szelepek, amikkel a Sodastream palackja kompatibilis? Ha igen, milyen alkatrészek kellenek? Volt már akváriumom, de inkább igénytelen növényekkel, ezért teljesen kezdő vagyok a CO2 rendszerek témájában. Valaki, valami ötlet?

2013. dec. 19. 18:11
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:
100%

0,37 w/l mellé teljesen felesleges co2 rendszer, bármilyen is. Én 0,46 w/l mellé akartam valami DIY-t de rájöttem, hogy felesleges lenne, inkább carbo.


Válassz inkább kevésbé fényigényes növényeket, pl crypto-k. Azok viszont szépen nőnek ennyi fénynél is.

2013. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2013. dec. 19. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag tehetsz még bele csövet, és akkor több lehetőséged lesz a növények terén, 3x30 watt az már 0.56W közepes fényerő. 0.37 W/literrel csak pár lassú növekedésű növény marad meg, meg egy rakás alga melléjük.


Példa így:

[link]

2013. dec. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vizipityu ***** válasza:

Előttem szólókkal egyetértek ekkora fényhez nem kell CO2.

De hogy Sodastream részre válaszoljak: ahogy a honlapon láttam (igaz nem nyálaztam át), itt egy 425g-os palackról lenne szó. Ez nano akváriumokhoz lenne max elegendő. egy 160 literes akváriumba egy hónapig nem bírná. Általános szabály, hogy egy CO2-ős akvárium 100 literenként 0,5 kg CO2-őt eszik meg egy hónapban. Nyilván ez függ a beoldás hatékonyságától és a növények mennyiségétől is.

2013. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!