Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy nyitott rendszerű házi...

Egy nyitott rendszerű házi külső szűrőt csináltam a befolyó cső 2,5 ször nagyobb a kifolyónál és a 200l/h vizpumpa üresre nyomja és leég mit csináljak? ,

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 21:50
1 2
 1/13 reptoid ***** válasza:

Kicsit bővebben leírod, hogy milyen megoldást választottál?


Megpróbálhatod lefojtani a pumpát, de igazából én már a 200 l/h-s pumpát sem értem. Sokkal nagyobb teljesítményűt szoktak ilyesmire használni.

2013. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Pendulum92 ***** válasza:
Egy képet tudsz lőni? Én már annyi féle dologba belefutottam a nyitott rendszerű külsőmmel, hogy tuti meg tudom neked mondani hol a hiba :D
2013. dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pendulum92 ***** válasza:

Amire kíváncsi vagyok:


Pontosan mekkora a kifolyó cső átmérője? Nem mindegy, pl egy 8-10mm belső átmérőjűnek már el kéne látnia 200 lph-t.


Hogy épül fel a szűrő? ( a kifolyó cső nincs valamivel lefojtva?)

2013. dec. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez megint egy matekos fizikás okosság.

(És nekem bűzlik is.)

Ha egy cső 5 milis, és a duplájára bővíted, azaz 10 milis re cseréled, azzal valójában a négyszeresére bővítetted!

Egyszerű matek számolj utána.

Ezért nem értem a kérdést. (Lehet hogy te jól írtad, (és akkor ezer bocsánat)csak sajnos nem derül ki a kérdésből menyire figyeltél ált. suliban.)


Vissza a tárgyhoz. Ismerjük a gravitációs gyorsulás értékét. Ezt csípőből kell tudni, úgy mint a pít. (Hülyéknek 10 m/ sec. (Különben 9,8))

Naszóval. Nem vagyunk hülyék, csak utálunk számolni. Ezért mi is 10 el számolunk. Kiszámoljuk a csöved átmérőjéből és a szabadesés magasságából hogy percenként hány liter folyik el neked teljes keresztmetszeten, és már tudod is hogy mennyivel teljesít kevesebbet a természet a te pumpádtól.

2013. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pendulum jól írta. Csak kifelejtett egy fontos tényezőt.A hidrosztatikai nyomást. Szóval a 8 as cső tuti elbírja főleg ha 30 méter magas. Ugyanis akkor létrejön nagyjából másfél bár nyomás a cső végén.

Nekünk nem az a lényeg hogy a milimétereken vesszünk el.

Az lenne a fontos hogy egy olyan rendszert hozzunk létre amit magára lehet hagyni mondjuk a szilveszteri tűzijáték idejére.

2013. dec. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pendulum92 ***** válasza:

Egy akvárium ritkán 30 méter magas, én egy hasraütésszerű értéket mondtam, egy átlag 30-40 cm magas akváriumot nézve.


Amúgy amikor nekem régen szörcsögött a kevés víztől a pumpám, vagy mellétettem még csövet., vagy meghúztam magamfelé, mert ha belecsúszik a szivacsba a cső vége, elég szépen lefojtja.

2013. dec. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szedd ki az összes szűrőanyagot majd annyit és olyat tegyél bele ami nem gátolja a vízoszlop emelkedését, ellenőrizd a tömlő megtörését, a szürőakva aljára ne érjen le, tömődést is nézd meg, a légtelenítés is fontos.


Ha marad némi levegő a lefolyó ágban akkor is gyengül a vízoszlop emelkedés.(az a rész ami a szívó ágon a legmagasabban van)

2013. dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 YourDestiny ***** válasza:
Ennyi alapján, amit kapásból hülyeségnek tartok, 2,5x vastagabbra csinálni a befolyó csövet. Ugyanis ott bár több víz lenne képes áramlani, lassabban folyik le, mivel a másik oldali cső jóval vékonyabb, ezenkívül egy 200 liter per órás vízpumpa eleve nem szállít sok vizet. Szóval nem lehet, hogy a befolyó cső miatt akad el a víz?
2013. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nalam akkor lett ilyen amikor az also zsakot el tomitette a kosz mert hozzaert a kifolyo vege jol megrangattam ez jo lett nalad is ez lesz alilra.tegyel koveket jo nagyokat azok szetteritik jol a vizet es kesz
2013. dec. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Pendulum92 ***** válasza:

YD, a vékonyabb pumpára kötött csőben nyomás van a pumpa miatt ,így kell oda a jóval vastagabb kifolyó cső, mivel azt csak a gravitáció hajtja. Nem lehet úgy megcsinálni, hogy ugyanolyan cső megy kis és be is. Lehet még ezzel a 2,5 szeres vastagság is kevés, még vastagabb, vagy több cső kell.


De én arra tippelek, hogy a szűrőbe kifolyó cső le van fotva.

2013. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!