Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy nyitott rendszerű házi...

Egy nyitott rendszerű házi külső szűrőt csináltam a befolyó cső 2,5 ször nagyobb a kifolyónál és a 200l/h vizpumpa üresre nyomja és leég mit csináljak? ,

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 21:50
1 2
 11/13 YourDestiny ***** válasza:
Lehet, én csak arra gondoltam, hogy ha túl lassan folyik le, akkor megszakad és elakad a víz a befolyó részen.
2013. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Pendulum92 ***** válasza:

Ha nem levegősödik meg, akkor nem akad meg az áramlás.

Attól függ, hogy milyen gyorsan megy le a víz, hogy mekkora a szintkülönbség. Ha kiegyenlítődik a vízszint, akkor megáll az áramlás, áll a víz a csőben. Ritka esetekben, ha a tartályban magasabba a víz, az áramlás meg is fordulhat. De mivel a pumpa folyamatosan juttatja vissza a vizet, így egy bizonyos vízszintnél beáll az áramlás is kifelé.

2013. dec. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Pendulum92 ***** válasza:
Ha vékony a cső(vagy akadályozott az áramlás mondjuk egy csiga által, imádnak belemenni a csőbe), akkor le tudja a pumpa szívni maga alól a vizet, ha elég vastag,akkor pedig még többlet is jön, a két vízszintet kiegyenlíti a pumpa ellenére is. Bár saját tapasztalat, hogy a túl vastag cső valamiért nem szerencsés, sokszor meglevegősödött spontán, nem tudom hogy, nekem jobban bejött a több vékony.
2013. dec. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!