Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 280 literes akváriumba,...

Hosszukece kérdése:

280 literes akváriumba, milyen teljesítményű külső szűrő kell?

Figyelt kérdés
2013. dec. 22. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ az akvárium berendezésétől, hosszától, növények mennyisége, halak mérete, fajtája, az akvárium hossza, etető anyag menyisége.

Kisesebb akváriumoknál 10% az ajánlott minimum szűrőtöltet nagyság, nagyobbaknál 5%, rád az utóbbi igaz, tehát legalább egy 14 literes szűrőanyag töltetű szűrő kellene.

Ha mechanikai szennyeződések összegyűjtésére egy nagyobb belső szűrő szolgál akkor 1darab nagyobb külső elég, a belsőt hetente-kéthetente takarítva.

Ha az áramlás biztosítására áramlás generátort használsz akkor két kisebb külső szűrő jobb lenne.


Én két darab kb 6-8-liter töltetű 900-1200liter/órást raknék.

2013. dec. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
Mivel kiegészítés nélkül semmilyen külső nem lesz jó, a vödör űrtartalmára a mérvadó. Miniumum 12 literes tartálya legyen.
2013. dec. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
B.Joci, ezt a szűrőanyag százalékolást soha nem értettem. Szerintem enyhén szólva is hülyeség. Szintén rengeteg minden befolyásolja, mert nem mindegy, milyen szűrőanyagból pakolsz a tartályba egy adott mennyiséget. Jó cuccokból nem kell 14 liternyi szűrőanyag. Én is olvastam már valahol ezt az 5-10 százalékos ajánlást, bár kicsit másképp, növényes és nem növényes akváriumra irányítva a dolgot, de az leszámítva, hogy hasonló marhaság a halcentiméter/literes dologhoz, erős túlzás az egész.
2013. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

YourDestiny

Lehet marhaság a halcentis dolog, a te új sügeres akváriumodban ha jól számoltam 17 hal van, a kobalt zebra sügered és a hátonuszó harcsa is megtolja egy kicsit az ősz méretet mondjuk 13cm átlag lehet kifejletten, te magad írtad hogy kb220 liter víz lesz az akvádban.

És mit mutat a számológép? Menyi 17x13 ?

Akarva akaratlan mindenki használja még te is, nekem is segít ha bizonytalan vagyok a víztömeg kontra halállomány javaslatban.


12 literes vödröt javasoltál a kérdezőnek tehát kb 8 liter szűrőtöltet.

A saját akváriumodra amibe vaskos háttér van így kb ugyanannyi űrtartalma lesz mint a kérdezőnek majd 14 liter szűrőtöltetet tettél Tetra..700+1200 akkor az nem 5% felett van?

A sügereknek persze emésztése gyorsabb rendbe, de ne hasonlítsd össze egy dús növényzetű társassal ahol rengeteg a növényi hulladék, attól a sügeres nagyon messze van, nálam van olyan nap hogy egy marék levélszemét van amit szétcincáltak a halak..


Bocs az offért

Részemről lezártam, nem akarok vitát.

2013. dec. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:

Nem vita ez, csupán szóváltás.


Nem voltam elég részletes. A két szűrőmben 8 meg 4 liter a hasznos szűrőtérfogat, de abból nem mind bio, mert egy részét mechanikai szűrőanyag teszi ki. A biológiai szűrőanyag összesen 6 liter, 230 liter vízre (plusz, ami a szűrőkbe megy. 24 hal lakja :) Jó, egy komoly növényesbe kell a mennyiség, ezt aláírom, de nem érdemes sose általánosítani, mert darabokra lehet szedni ezt az aprócska, egyszerűnek tűnő témát.

2013. dec. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Jó, mondjuk a halcentiméteres dolog pont kijön a vízmennyiségre, ha átkalkulálom, de valójában nem tűnt volna fel. De egy viszonylag nagy tartályban gyakori lehet az ilyesféle egybeesés.
2013. dec. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Más jellegű hsz: hogy a kérdező milyen típusú akváriumot tervez, azt nem tudom. Ezért is írtam a minimum 12 literes tartályt, mert átlagos akváriumhoz elég lehet kiegészítve, nem átlagos esetén meg akváriumtól függően emelkedik a szűrőtöltet mennyisége. Szóval nincs itt semmi gáz. :)
2013. dec. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Szóval nincs itt semmi gáz. :)"

Részemről sincs:) eddig se volt, és tényleg csak általánosítani lehet a dolgokat, a kérdezőkből úgy kell kihúzni mit akarnak, sokszor nem válaszolnak. 24-órába dolgozom, (jelenleg is)és jó ilyenkor válaszolgatni a Gy.K-n 3 témába írogatok de az Állatok/halak, akvarisztika ilyen egyedül ahol kérdezni kell utána tudsz válaszolni, meg harapó fogóval kihúzni mi az elképzelés.

2013. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!