Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az én halaim miért nem nőnek meg?

Vasutember kérdése:

Az én halaim miért nem nőnek meg?

Figyelt kérdés

se a szifóm se a mollim nem akar 5 cm-nél nagyobbra nőni

kemény a víz azért?

vagy mitől függhet?


2013. dec. 27. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függhet, vízminőség, táplálás, stb, de az akvárium nagyságától is. Kis akváriumban soha nem érik el a teljes méretüket. Mekkora helyen vannak?
2013. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pendulum92 ***** válasza:
A leggyakrabb eset a rossz szűrés miatt van.
2013. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
112 literes és tetra 700as szűrő
2013. dec. 27. 14:08
 4/7 Platypus ***** válasza:
Ezeknek a fajoknak kemény víz kell. Mivel eteted őket, és összesen mennyi hal van az akváriumban? Vizet milyen gyakran cserélsz? És egyáltalán mióta vannak nálad?
2013. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nyár,nyár eleje vannak nálam kb. kaját kapnak fagyasztott vizibolhát meg tubifexet,neptun féle algatablettát.vízcsere kb 10% hetente.

halak : 2 molli,2 sziámi algaevő, 2 sepregető garni, szifóból van a 3 "nagy" őnekik van legalább 7 "gyerekük"

amit én sem értettem az az hogy a kollégámnál akitől hoztam a szifókat annak 200 literes az akváriuma ami túlzsúfolt,1 db belső szűrője van csak és lemezes táppal etetnek csak,de mégis mindegyik hal 1-2 hónap alatt eléri a teljes méretét,annyi hogy ő a kútvizet használ én megy csapit ezért gondoltam hogy a vízhez lehet köze

2013. dec. 28. 11:13
 6/7 Platypus ***** válasza:

A körülményekben nincs hiba, és ezek ismeretében a halak méretében sincs. Szerintem csak benézi az ismerősöd, hogy néhány hónap alatt teljes méretet érnek el. Nyár óta nem is nőhettek volna sokat a halaid. Ha jövő ilyenkorra sem maximális méretűek, akkor kezdj el gyanakodni. Ezek a halak korán elérik az ivarérettséget, de a teljes mérethez legalább 1 év kell.


Egyébként a kútvíz még a csapvíznél is keményebb szokott lenni és általában a minősége is rosszabb.

2013. dec. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkor jólvan... :)
2013. dec. 31. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!