Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MEgvegyem-e a szettet? többiˇˇˇˇ

Már19nevetirtam kérdése:

MEgvegyem-e a szettet? többiˇˇˇˇ

Figyelt kérdés

Űrtartalom: 54 l

Méret: 60*30*30 cm

Üvegvastagság: 4 mm

Világítás: Műanyag tetőbe integrált T8 1*15 W Sylvania Daylight fénycsővel.

Műanyag tető: Etetőnyílással


Tartalmaz:

Akvárium, Eheim Pick Up 60 belső szűrő, JÄGER 50 W fűtő, tető világítással, hőmérő.

Adok még hozzá ragasztott háttérképet, 3 cm vastagságban fekete aljzatot és polifoam alátétet.


Szóval amit tudni kell ,hogy teljesen amatör vagyok,sokat néztem utána de kéne kis segitség..

kezdetben csak 3-4 guppit szeretnék,azt olvastam kezdöknek azt ajánlják és nagy ürtartalmu akváriumot de ennél nagyobbat semmi képpen.Viszonylag jó árban van,kihagytak belöle valamit ami feltétlen kell?

2,A fénycsövekröl olvastam hogy nem mindegy milyen,ez jó lenne?

3,54l -be mennyi halat lehet tartani kb?

4, Ez nem fontos csak kiváncsi vagyok a háttérkép mért kell(csak életminöség)?

NEM KIOKTATÁST KÉREK ,HANEM SEGITÖKÉSZSÉGET.

KÖSZI

ui: boccs a helyesírásért



2013. dec. 28. 11:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem, a szűrőt csak akkor szabad kihúzni ha takarítod, nem lehet leállítani.


A szűrő szivacsába baktériumok költöznek, ők bontják le a halak ürülékből származó ammóniát ami mérgezné a halakat. Bár az elején nincsenek halak a baktériumok elszaporodásához idő kell, ezért amint összeraktad az akváriumot beindítod a szűrőt és soha ne húzd ki, ha kihúzod elpusztulnak a bacik és idő mire újra szaporodnak, mire berakod a halakat megfelelő baktérium mennyiség kell.


Levegőztetés, a vizet dúsítani kell oxigénnel.

Verzió 1, a szűrőd „buborékokat” eregető adapterét használod.

V.2 a szűrőd esőztető adapterét használod, kis lukakon spriccel a víz.

V.3 Úgy állítod a szűrődet, hogy mozgassa a vízfelszínt.

Mindhárom módszer jó.

2013. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2013. dec. 30. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!