Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki ismer valami olcsó...

Valaki ismer valami olcsó halfajtát (akvárium nékül)? Ha igen akkor kérem az árát is írja oda!

Figyelt kérdés
Szeretnék egy halat de először egy kisebbet szeretnék hogy egyátalán megtanuljam gondozni, aztán jöhet majd több is :)

2013. dec. 29. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
A hal ára teljesen eltörpül az akvárium, és a hozzá való technika mellett. Akvaristán, akvakertészen akár ingyen is hozzá juthatsz sok halfajtához. De az akvárium, szűrő, fűtő, világítás, növények, aljzat több ezer (de inkább több tízezer) forintba kerülnek.
2013. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Rendesen fel kell készülni az akvarisztikából, és nem olcsó teszthalakon gyakorolni. Ha normálisan utánanézel, hogy hogyan tudod a legjobb életfeltételeket biztosítani a halaidnak, akkor semmi probléma nem lesz a későbbiekben.

Jó felkészülés például, ha elolvasod az akvarista.hu-n található e-könyveket. De jó oldal az akvafarm.hu és az akvaguru.hu is.

2013. dec. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az akvárium már megvan egrokonunknak már nem kell és a halakat meg elajándékozta belőle. Szóval nekem mostmár csak tényleg egy halra van szügszégem!
2013. dec. 29. 18:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezzel a gondolatmenettel az a baj, hogy a halat nem kell gondozni, napi 1x enni adni neki és ennyi. Az akváriumot kell gondozni, ajzat, üveg, szűrőtakarítás, növénymetszés, vízkő eltávolítás stb


Misty Day nevű felhasználó válasza: De jó oldal az akvafarm.hu és az akvaguru.hu


A két legjobb oldal, ahogy előttem írták érdemes átolvasni a dolgokat.

2013. dec. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet!

Hogy lehetne halat ajánlani, ha a feltételek már megvannak, és azt se tudjuk, milyenek?

Mekkora akvárium, milyen technikával felszerelve?

Az nem úgy megy, hogy beleteszel akármilyen halat!!!

2013. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a garnélákat javaslom. Tanulófaj lehet a Red Cherry.


Valóban inkább a növényeket kell gondoznod. Vásárolj egy egész jó megvilágítást, egy jó szűrőt, meg jó aljzatot. Kellenek még bele növények, meg tápszer.

Mekkora az akvárium amúgy?


Ha van valami konkrétabb kérdésed, akkor írj, és segítünk:)

2013. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat egy kicsit férre értettük egymást :) én igazából arra vagyok kíváncsi hogy kb. mennyibe kerül egy átlag hal.
2013. dec. 30. 15:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy átlag hal... Mekkora az akvárium? milyen szűrő van benne? Csak ezek alapján tudjuk megmondani, hogy melyik faj való neked. Először olvass utána, ne hűbelebalázs módjára vágj neki, mert halpusztulás lesz a vége.
2013. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy kerti tó igénytelenebb mint egy akvárium. Ha van rá lehetőséged inkább azt csinálj. Én is szeretem a halakat gondolkodtam rajta hogy mi legyen de én a tómellett döntöttem. Csináltam egy 4x8- at 1.7 mély . Beledobtam 3 nagyobb aranyhalat és 3 nagyobb koit. Plusz 10 db aranykárász. Két év alatt 1000 db lett belőlük. Idén ritkítani kell.
2013. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!