Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan rendeznétek be egy...

Hogyan rendeznétek be egy 54l-es növényes akváriumot ugy, hogy ára is elfogadható legyen?

Figyelt kérdés

Mindenre kíváncsi vagyok, a legapróbb részletekre is.

Ha csak linkeket adtok meg h miket tennétek bele az is elég.



2013. dec. 31. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit értesz elfogadható alatt? Nekem a nettó 60 literes olyan 200 ezer körül van most. Én is úgy indultam neki, hogy max 20-30 ezret szánok rá. Na ennyiből nem lehet szép növényes akit csinálni.
2013. dec. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Húú ez nehéz kérdés, szakadatlanul kell püfölni a googlet


Pár támpont:


Világítás: A Watt / liter arány minél jobb legyen 54 liternél 54 watt az 1wpl, ha teszel 2 db 24watt fénycsövet akkor 48: 54= 0.88 wpl.


Szűrés, az erős világítás miatt erős szűrés kell, valamint a sok növény sok bomló növényi maradványt jelent.


Víz: alacsony Ph értékű enyhén savas lágyabb 10 nk alatti őszkeménységű víz ajánlott.


Növények van alacsony, közepes, magas, világítást igénylő, van kimondottan csak co2 mellett javasolt növény is. Sok növényt lehet tartani már közepes wpl mellett is.


Tápozás, micro és macro elemeket kell adni a növényeknek, mellette fontos a szénforrás biztosítása.

Folyékony szénforrás pl: easy life carbo.


Co2: van D.I.Y avagy csináld magad, ebből gyakori az élesztős co2, citromsavas co2.

Gyáriból van ami használható van ami nem, co2 tabletta, zselés co2, és persze van a nagynyomású co2.


Ha olcsóbbat akarsz akkor D.I.Y + szűrő, világítás, co2 a googleba.


Növények tekintetében példa [link] nézegesd az akváriumokat, minden akvánál az adatlapon le vannak írva a növények nevei, keress rá a google képeknél, ha valami tetszik, sikerült beazonosítani keress rá az igényeire, fény, co2, növekedési ütem, víz igény hőfok igény.


Szűrőt is lehet csinálni házilag, de igazából akkor éri meg ha van valamennyi cuccod hozzá, nagyobb szűrő esetén érdemes belevágni ha nem elég a 3-5 liter szűrőtöltet.


Talaj tekintetében van általános növényes talaj, nem oldódik, fedőrétegnek is jó, és van olyan növényes táptalaj ami oldódik fedni kell, ez szintén a növények igényétől függ.


Dekoráció tekintetében kövek és fák, ebből van rengeteg fajta.


Pénzben: Szűrés: szűrő+töltet módosítás 20-30000ft ez 3-4 liter szűrő töltetet jelent.

Házi külső: pumpa 5000ft, szűrőtöltet 7000ft ez két liter bio+szivacstábla+kerámia, edény+csővek 5000ft össz: 17000ft de ha gyengébb minőség is jó, le lehet nyomni 10-12000ft-ra függ attól hogy mi van otthon.


Akvárium+világítás , ha nem opti, és a legolcsóbb 2x24 t5 jó akkor 20-22 Ft


Talaj, fák, kövek, ez 0ft és csillagos ég között bárhol, lehet szőlészetből kért szőlőtőke, rostált sóder, gyűjtött bazalt kövek, de lehet jbl vagy ada is.


Növények, lehet 10cserép 500-1000 Ft/cserép növény de lehet extra ultra zselés 4000ft/darab is.


Növénytáp pl fél literes wellnes csomag 8700ft


Co2 az drága buli.

2013. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nekem is pont 54 literes akim van most telepítek növényeket bele én úgy öt-10 növényt szánok bele tenni de én 10-ezernél többet ki nem adok érte
2013. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, az, hogy növényeket telepítesz az akváriumba, még nem jelenti azt, hogy növényes akváriumot csinálsz. Minden akváriumba vannak növények, de ha azt akarod, hogy igényes, egészséges és szép növényeid legyenek, ahhoz komoly világítás kell, bika szűrés és co2.
2013. dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!