Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az EasyLife Carbo minek a...

Pendulum92 kérdése:

Az EasyLife Carbo minek a hatására bomlik le az akváriumvízben?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 17:18
 1/5 reptoid ***** válasza:

[link]


Inkább a mikroorganizmusok szempontjából értékelik a tesztet, de attól még attól még ők is leírják, hogy a mikroorganizmusok nagy része lebontja.


Gondolom azért kérdezed, hogy vajon a lámpa nem kapcsolása leállítja-e a folyamatot. Szerintem nem, ahogy a kevesebb hő is, így a fény hiánya is esetleg lassíthatja, de szerintem ez egyáltalán nem számottevő.

A glutáraldehidnek elvileg könnyen kellene reagálnia az ammóniummal, primer aminokkal, de aztán a kísérletben kijött, nem is feltétlenül ez okozza a degradációját. Szóval vannak furcsaságok a természetben is.

2014. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
talán felszivodik a növényekbe
2014. jan. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából azért kérdeztem, mert az automata táp adagolóm miatt hígítani kellett ioncserélt vízzel, és így féltem, hogy mondjuk valami pH változástól vagy egyéb dolgoktól lebomolhat.


De inkább hígítatlanul adagolom ezentúl, de a kérdés még aktuális, de már elméleti szinten.


Nekem a két tippem a pH változás miatti destabilizálódás, és a fény miatti bomlás.

2014. jan. 1. 18:15
 4/5 reptoid ***** válasza:
A flakonjára rá van írva, hogy hígitva van-e eleve?
2014. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
A liqui carbóról beszélik, hogy kálium van benne. Mivel ez egy olcsó szer, nem hiszem, hogy ez extra szolgáltatás lenne. Úgy gondolom, hogy valamilyen káliumsót használhatnak lúgosításra, mert feltételezem így stabil. De ezt szóbeszédekre alapozom, szóval nem feltétlenül kell komolyan venni.
2014. jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!