Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom hogy jó-e már a víz?

Mitsu83 kérdése:

Honnan tudom hogy jó-e már a víz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 150literes akváriumom amibe majd aranysügeret szeretnék rakni. De vannak gondjaim. Honnan tudom hogy beállt már a víz? Tehát a bacik meglétére van valami jel? Én annyit találtam ki hogy tettem a vízbe 1-2 szem halkaját és azon 1 nap után bevon egy nyálkás fehér szöszös valami de nem tudom hogy ez most jó-e vagy sem? Kicsi barna algám van de az szerintem a kevés világítás miatt lesz így most megpróbálom hogy napi 10 órát menjen az hátha megszünteti. Az aksiban van volt két alganyaló abból 1 sajnos megadta magát minden előjel nélkül így most tanácstalan vagyok! Külső szűrőm van (tetra ex 700) Siporaxxal feltölteve és már lassan 1 hónapja megy úgy hogy a siporaxra indításnál csöpögtettem baktérium kultúrát (sera bio nitrivec). Fűtő 25,5 fokon megy. A Víz nem zavaros tiszta.

Szóval előre is köszönöm a válaszokat kicsit tanácstalan vagyok...


2014. jan. 2. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A barna alga azt jelezte, hogy még nem állt be a víz, lassan majd eltűnik, „két alganyaló abból 1 sajnos megadta magát” ammónia vagy nitrit mérgezés lehetett, egy hónap kb amikor mehetnek bele a halak, akkor már biztos hogy jó.


Jelek: szépen bebarnul a siporax, és szerves nitrogén illata van a víznek hasonló mint a meglocsolt virágföld.

2014. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak azt nem értem hogy a szűrő Dec. 12-e óta üzemel (Már hamarabb ment a gyári töltettel de akkor lett bele véve siporax) a növény karácsony előtt ment bele (Valisnera és 2 gömbmoha) és az alga most kezd előjönni. Egyébként a víznek olyan az illata amit leírtál! Hetente de inkább 5 naponta cserélek 20% vizet. Pont indultam halat venni mikor láttam hogy az alganyalóm elpusztult. (Így utólag nagy szolgálatot tett szegény) mert mindenhol azt olvastam hogy ennyi idő elég a víznek hogy beálljon. A másiknak meg eddig kutya baja. Nem lehet hogy a 36W világítás kevés? Illetve mennyi várjak még hogy halat tegyek az akváriumba? Tudom nem exakt a dolog de ezek szerint amiket olvastam azok sem 100%-os források.
2014. jan. 3. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban kevés a 36 watt fényerő 0.24 watt/liter, ez a világítási arány az ingen gyenge fényerő kategóriába tartozik, a vallisneriának elég lehet ez a fény ha úgy metszed, hogy maradjon vízfelszínen fekvő levél, viszont fényerőben ez még ront a helyzeten. A lényeg plusz fényerő kellene legalább még 36 watt.


Az akvárium beüzemelése után az ajzatnak, köveknek, fáknak, ki kell dolgoznia magát, emelik a ph éltéket lúgos irányba és keményíthetik a vizet is, én úgy szoktam, hogy mérek egy össz keménységet akár 300ft-os neptun teszt, megnézem menyit emelt az állott vízhez képest, régebben ion cserélt vízzel korrigáltam, lassan 8-9 hónapja csak sera aquatant használok, 25nk kemény a csapvizem, aquatanal 13, az akváriumokban 14-16 nk, a külső szűrősökben 12-13 nk. Lényegesen olcsóbb mint az ion cserélt víz 900ft-ért veszem a decis kiszerelést, 400 liter cserevízhez elég, persze nem lesz kimondottan lágy víz.


A keményebb, lúgos vizet a halak sem szeretik, a gyengébb világítással együtt a barna algának kedvez, az árnyékoló vallisneria még pluszban rásegít a fényerő csökkenésre ami szintén a barna algának kedvez.


A halak elméletileg mehetnének az akváriumba, arra figyelj, hogy jól szoktasd őket össze az akvárium vizével, a zacskót belelógatom az akvába hülyeség. Vödör, bele a halak a kereskedés vizével, és pl egy bögrével 10-20 percenként bele egy kis akvárium víz, pár óra alatt érd el hogy ötször annyi akvárium víz legyen a vödörben mint amiben hoztad őket, utána háló és mehetnek az akvába.

2014. jan. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!