Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit lehet tenni úszórothadás...

Mit lehet tenni úszórothadás ellen?

Figyelt kérdés
van egy bettám,nyáron kaptam és az a gond vele hogy úszórothadása van.a hasánál lehet látni a szálkákat mert valahogy levált az úszója.egész nap a kavicsokon fekszik csak levegőért és ennivalóért megy fel.egy nap egyszer adok neki enni kifejezettem betta kaját.kb.egy hónapja volt kitakarítva teljesen az akvárium.tettünk bele metilkéket is de nem lett jobb.holnapra tervezzük a "nagytakarítás"-t.ha utána sem javul az állapota mit lehet tenni?

2014. jan. 3. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A betta kaja nagy átverés, valami szárított szar, amiben alig van valami.

Fagyasztott kajákkal etesd, pl. cyclops, artemia.


Az baj, ha kitakarítod az akváriumot, mert a friss vízzel megölöd a szűrőbaktériumokat. Van egyáltalán szűrő?

2014. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen van,de az a gond hogy öcsémnél van állandóan mert neki van egy bettája és egy tigrisbóciája és neki kell a szűrő.
2014. jan. 3. 20:26
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a hal el fog pusztulni, annyit tehetsz, hogy utána nézel a dolgoknak mielőtt másikat veszel.


Egy akváriumba vizelőkészítő( én használom mert praktikus) kivételével nem kell semmilyen vegyszer.


Ha ezeket tudod biztositani akkor tarts halakat: legalább 30 literes akvárium, szűrő, fűtő, világítás, megfelelő talaj, növények.


Ezt nézd át: [link]


------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Beindítási gondozási gyorstalpaló:


„ 1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt viz)”

2014. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igen sajnos tudom hogy el fog pusztulni.köszönöm szépen a választ de azt még mindig nem értem hogy minek kell egy 4-5 cmes halnak 30 literes akvárium..
2014. jan. 4. 13:50
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért, mert annak a halnak mozognia is kell. Ő nem tudja elhagyni azt az akváriumot, ahova beraktad, tehát szerintem nem kéne sajnálni tőle egy nagyobb életterületet.
2014. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
csak az a gond hogy feleslegesen nem szeretnék nagyobb akváriumot venni,így sem szokta bejárni az egész akváriumot, akkor egy még nagyobbat sem fogja
2014. jan. 4. 13:55
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Hogyan járja be az akváriumot, ha szarul van?

Mondjuk szerintem se vegyél másikat, mert nem neked való ez a halazás. A mostani sem fog meggyógyulni, csak szenved. Rakd bele egy jeges-vizes pohárba, aztán húzd le a vécén.

És többet ne vegyél halat, és ilyen felfogással semmilyen más élőlényt sem.

2014. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hát igen okoskodni lehet csak feleslegesen ;) ;) mostmár nagyon jól van, ki lett tisztítva az egész.köszönöm annak aki normális választ tudott adni:) megy a zöld kézfej de a piros is
2014. jan. 4. 16:09
 9/14 anonim ***** válasza:

Teszt: 2 liter víz, bele 1ml hús, 1ml tej, 1 ezrelék szerves anyag! Nézz rá 24 óra múlva szobahőmérsékleten, förtelem lesz. Egy hal vizel, széklete van, kopoltyúiból is ammóniát, karbamidot lélegez ki, ezt minél nagyobb víztömegben végzi el annál jobb, a baktériumok amik kialakulnak az akváriumban fenti anyagokat dolgozzák fel. Az a 11 pontos bazár kell egy akváriumhoz amit írtam fent, és a kellékek.


Sok értelme sajnos nincs a kitartásnak mivel ammónia az jön, rövid idő elteltével újra mérgezi a halat, csak kínszenvedés neki az egész, egy szűrő és egy adag beállt víz segítene a dolgon, pl a tesódtól, feltéve ha egyezik a 11 pontból valami, 5-10 liter már javít a dolgon.

Máskülönben 24 óránként lehetne teljes vízcsere, mivel nincsenek bacik.

2014. jan. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
sajnos az a baj hogy lehet beteg a hal mert soha nem láttam még ürüléket a vízbe.a hasa is fel van puffadva az elején mikor megkaptam 2x adtam neki enni szóval ez is lehet a gond.de mostmár jobban van.
2014. jan. 4. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!