Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mijen halakat ajánlatok 54-es...

Mijen halakat ajánlatok 54-es aksiba? Ez jó összeállítás?

Figyelt kérdés
Szeretnék plattit,citromlazac,törpe szivoharcsa,és persze algaevőt mondjuk ancit,az lenne a kérdésem hogy jo e az összeállítás,és mijen halakból mennyit rakhatok bele,de ha nem jó az összeállítás akkor kérnék tippeket hogy mijen halfajták legyenek,és mennyit tehetek be belőlük. Köszönöm előre is
2014. jan. 5. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Citromlazacnak és főleg az ancinak kisi az akvárium. Tegyél mondjuk 4 db plattit, és 4-5 törpe szívóharcsát, mást ne.
2014. jan. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ne is tegyek algaevőt?
2014. jan. 5. 20:10
 3/4 anonim válasza:

Az algaevő és citromlazac nem ekkorába való. A plattik és a szívóharcsák nem pont ugyanazt a vizet kedvelik, de azért összehozhatóak kis mennyiségben (5-6 darab fajtánként). Szerintem ennél több hal nem is kell abba a medencébe.


Alga ellen inkább algagátló folyadékot javaslok.


Ja, és a milyen, az ly!!! Ne mondják egy akvaristára, hogy bunkó.

2014. jan. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 3, Alga gátlót tilos akváriumba rakni! A bomló algák miatt az ammónia szint megnő és dupla annyi alga lesz mint előtte, hal már nem biztos hogy marad, ammónia mérgezésben, vagy legyengült immunrendszer miatt x betegségben szoktak elpusztulni.(átlag hasvízkór vagy darakor)

----------------------------------------------


Kérdező, lényegében a szűrésen múlik minden, az 54 literes szettek fő problémája a gyenge áramlás és a kis szűrőfelület. Ha példa 2 darab aquael fan 1 szűrő van.


Karcsú díszmárna, Leopárd dánió, Zebra dánió, Fekete neonhal,(nem vörös!)Endler Guppy, Törpefogasponty, Törpe páncélos harcsa, Algázó géb.

Törpe szívóharcsa. Ő inkább lágy vizes amit előtte írtam azok bírják a keményebb csapvizet is.


Össz létszámba 10-max 12 hal, 1 db kisebb belső szürővel én nem szoktam semmit javasolni mert az akvárium nem szokta megérni az első születésnapját.


Én tennék 6 darab törpe páncélos harcsát, ők az aljzaton matatnak, az úszótérbe zebra dánió, vagy fekete neon 6 darab.

2014. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!