Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van Egy pár arany gurámim. A...

Van Egy pár arany gurámim. A hím néha kergeti csipkedi a nőstényt de ez fordítva is előszokott fordulni. Ezt miért csinálják, játszanak?

Figyelt kérdés
de mindig együtt vannak tehát miután a hím megkergeti a nőstényt a nőstény meg sem próbál elbújni pedig lenne lehetősége. de sokszor pedig nyugodtan elvannak , eluszkálnak.
2014. jan. 5. 20:52
 1/4 izomszörp ***** válasza:

Hierarchiai viszálykodás, mivel csak egy nőstény van.

Épp úgy mint a bettáknál kellene még egy nőstény a hím mellé.

Habfészek nem készül véletlenül? :)

2014. jan. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ők ilyenek, nem írják terület védőnek, territoriálisnak őket mivel csak saját fajtársaikkal szemben agresszívek, de majdnem hogy azok. Nagyon erős szűrés legalább 90 cm széles akva, fönt lent vastagon növényesíteni. A hímek átlag az úszó teret és a fölső részt járják, a nőstények a középső részt és az aljzatot.

Ezt meg kell szokni, állandóan kötekednek.


Ez egy régebbi videó: http://www.youtube.com/watch?v=8o-JGc_ivu4

2014. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
á nem veszek hozzá még egyet mert akkor 3 an gyepálnák egymást. ma is láttam hogy a nőstény cseszegette a hímet. ezek szerintem direkt élvezik hogy kötekednek egymással. de tényleg más halat nem bántanak egyáltalán csak egymást. pedig nem értem 120 literes az előírt méret akkora meg is van bőven tehát méretekkel nem lehet gond. ezek tényleg ilyenek alapból.
2014. jan. 6. 14:34
 4/4 anonim ***** válasza:
A többi halban, növényzetben, nem tesznek kárt, kék guráminál mindenki csesztet mindenkit ezt már megszoktam, apróbb hám sérülések lehetnek, vehetsz még egyet de javulni nem fog a dolog, fura de meg kell szokni.
2014. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!