Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Dolgozzak még rajta, vagy jó így?

Dolgozzak még rajta, vagy jó így?

Figyelt kérdés

Három hete megvolt a minden évben esedékes átrendezés mert nem fértek el a növényektől a halak, lesz 4 nap szabim, mit javítsak még rajta.

Kritizáljátok nyugodtan, nem nagyon értek a növényekhez, a lányom igen de az meg nem ér rá.

Van jó pár vasfám, mopani, red moor is van, növényekből ami benne van abból van mindenből jócskán. Növényt tudok venni 200 literes az akva, 50centis magassághoz most 129 watt van, 0.64 wpl, (3x25w sylvania grolux, 3x18watt osram daylight)


3hete: [link]


Ma délután munkába menet előtt: [link]

Pozitív, negatív kritika jöhet.


2014. jan. 6. 20:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Napi fél órákat tudtam dolgozni rajta, nehezen állt össze, most meg lesz négy nap szabim:)
2014. jan. 6. 20:16
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:

Jobb lett az összkép, bár a részleteket megnézve még nem annyira letisztult, de szépen alakul.


Ami nekem szemet szúrt, az a bal oldali "lengőkő", kicsit természellenes, persze alig észrevehető, apró zavaró tényező.


Összességében apróbb levelű növényekkel jobban nézne ki ez a szigetszerű kompozíció, nem akarlak megbántani, de a bal oldali jávais rész(kiemelten az az alatti) ilyen "egymásra dobált" hatást kelt.


A szigetszerű layout miatt már a jobb oldali vallisnéria erdő kicsit kilóg a sorból.


Ami növényt érdemes lenne még kipróbálnod:

Hemianthus micranthemoides

Hydrocotyle tr. "Japan"



Ha nagy levelűek egy akváriumban a növények, az olyan benga hatást kelt, a kis levelűekkel sokkal finomabb hatást lehet elérni.


Általában 1-2 nagyobb levelű fajt fókuszpontnak szoktak megtenni.

2014. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:

[link]


Ez egy szigetszerű kompozíció még.

2014. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A bal oldali kő tartja a tündér hínár gyökerét, azon még alakitok, a szigetszerű részből nincs a talajba leültetve semmi, a tündérhínárom nőtt 3 hét alatt 60cm-t az lett vízszintesen damillal lekötözve, saccra 1 max 2 héten belül lesz belőle egy fal hátul, a vallisneriát látom én is hogy nem illik bele, rengeteg van belőle, 4 akva van, mindegyikbe van, a nagyobbik lányom növényese az ötödik abba nincs, lehet kiszedem ha nem jó majd rakok vissza.


Köszi a hozzászólást:)

2014. jan. 7. 05:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Végülis ráhagytam, ez a vége: [link]
2014. jan. 15. 22:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Növényest nem akarok, azt a halak se szeretik, ennek a rendben tartása még bele fér a nyári munkák közé, heti pár perc alatt letudhatom.
2014. jan. 15. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!