Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 26 literes akváriumban sokféle...

26 literes akváriumban sokféle halacska?

Figyelt kérdés
Elég kezdő vagyok e téren, teljsen véletlenül jöttek a halak. Először is 26 literes akváriumban a következő halak vannak: 1 kb 10 centis aranyhal, 2 neon, 1 fiú 1 lány guppi, 2 molli, 1 algaevő, 1 csiga. 3 hete van meg eddig 2x kellett teljesen vizet cserélnem, kimosni az akváriumot,mert nem lehetett átlátni a vizen, gondolom az aranyhal miatt. egy nap egyszer kapnak enni keveset. egy féle tápot. Nagyon sok féle tanácsot kaptam már. Szerintetek jó ez így? Álltiólag nem lehet hetente pucolni őket mert belehalnak a stresszbe???
2014. jan. 7. 17:02
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:

Nagyon nem jó így. Azért kell hetente takarítani az akváriumot, mert vészesen túl van terhelve a víz. Sok benne a mérgező anyag, állandóan szenvednek ez miatt.


Legjobb lenne az öszes halat JÓ HELYRE elajándékozni.

2014. jan. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mik azok a mérgező anyagok?
2014. jan. 7. 17:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Kamu lesz ez is...
2014. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem kamu!
2014. jan. 7. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag a halak a saját szarukban úsznak. Utána kéne nézni az akvarisztikának. A halakat add el, és ne vegyél újakat, nem neked való ez. Az akváriumba meg ültessél kaktuszt.
2014. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 eni889 válasza:
0%
Egy kicsit tényleg túl sok a hal.Szerintem a nagy aranyhal nem jó ebbe az akváriumba.Nekem is 26 literesem van.Van az akváriumban szűrő és levegőztető?Jó lenne ha vennél 1-2 páncélos harcsát vagy valamilyen maradékevő halat ezek sokat tisztítanak a vizen.Én most vettem egy SERA típusú kerek aljzattisztítót.Elég könnyű kezelni.Nézz utána!Ezzel sokkal könnyebb az akváriumot tisztítani és még nem is kell a halakat kivenni ezért nem lesznek streasszesek.Amúgy ez 2000 ft körül van.Egyszerre csak a víz 1/3 részét kell kicserélni.Nekem nagyon bevált.Nekem is egy csigám volt.Két hét múlva már több mint 30-ra szaporodott.Úgyhogy vigyázz vele.Ja és nagyon rontanak a víz tisztaságán ezek a csigák.
2014. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
26 literes akvárium NEM ALKALMAS haltartásra(a törvény is tiltja). Ezen már szűrő nem segít semmit, a páncélosharcsa pedig korántsem tisztítja a vizet, hiszen ürít. Nem értem meg, hogy miért nem lehet utánanézni, és nem kínozni szerencsétlen állatokat.
2014. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az állatvédelmi törvény szerint 30 literes az a minimum élettér, amiben kifejlett gerices állatot (így pl. halat) tartani lehet. A 26 literes akvárium maximum ikráztatni jó, esetleg karantén akváriumnak, ahol átmenetileg van nagyon kisszámú, legföljebb 1-2 darab hal, de mondom, csak átmenetileg, tartani 26 literesben hosszú távon nemcsak, hogy törvénybe ütköző, hanem valóban álatkínzás.


Ajánlom a diszhal.info -t, ott nem írnak hülyeséget az akvárium méretét illetően. Aranyhal: nimimum 200!!!! literes akváriumot igényel. És akkor a többit nem is emlegettük.


Tényleg így van, ahogy fentebb írták már a többiek: az akvarisztika nem úgy kezdődik az ember életében, hogy "jajj, de ari, megveszem", hanem először hetekig, hónapokig olvasok a témában, aztán megtervezek mindent papíron, alaposan, aztán megveszem a cuccot. Ajándékba meg nem fogadok el semmit, csak ha előre le van tisztázva.


Sajnos ezek olyan szabályok, amiket be kell tartani magunk miatt is, a halak miatt is.

2014. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mérgező anyagok: ammónia, nitrát, nitrit. A halak ürülékéből keletkezik. És mivel nem tudnak kikéredzkedni a retyóra, így az akváriumba kakilnak. Csakhogy ez egy idő - és nem is sok idő - után eléggé elkoszolja, elmérgezi a vizet. És minél kisebb a víztömeg, és minél több a hal, annál nagyobb lesz a mérgező anyagok koncentrációja. Sokan nem hiszik el, pedig valóban így van: egy 250 literes akváriumot sokkalsokkalsokkalsokkal könnyebb tisztán szépen rendezetten tartani, mint egy pl. 26 literest. Egyszerűen azért, mert a víz kémiai és biológiai egyensúlyát sokkalta könnyebb fenntartani egy nagy akváriumban. Én is 10 évesen kezdtem az akváriummal foglalkozni, több, mint 25 éve. Persze akkor csodálkoztam, hogy miért pusztulnak a halak. Aztán nem volt akváriumom évekig, de a kedvem nem ment el tőle, ahogy felnőttem előbb olvastam sokat a témában, és úgy kezdtem bele ismét. előbb egy 65 literessel,aztán 80 liter, aztán 110, most pedig 240 liter a legnagyobb. És ezzel a naggyal messze nincs annyi gondom, mint akr csak a 65 literessel volt.


Akvárium "pucolása": lehet hetente, sőtkell is, DE! ez nem jelent teljes vízcserét, hanem csak max. az 1/4-ét, esetleg 1/3-át a víznek. Az akváriumban lévő kavicsot meg nam tisztogatjuk, nem bánjuk, sem a többi cuccot. A belső szűrő szivacsát persze ki kell mosni hetente (én a kis, 54 literesem szűrőjét hetente kétszer is kimosom), külsőszűrőt ritkábban. Szóval a takarítás SOHA nem jelent teljes vízcserét, meg a cuccok kifőzését, kivikszolását.

Mindemellé: a 26 liter nem alkalmas halnevelésre!!!!! Ahhoz rendkívül kicsi.

2014. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
8-10 rc garnélának tökéletes
2018. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!