Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halpenészt mivel kezelhetem?

Halpenészt mivel kezelhetem?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnyán megsérült egy halam még régebben, mindkét oldaláról teljesen lejött a pikkely, teljesen fekete lett az oldala. Beszorult a szűrő mögé. Felismerhetően halpenész foltok jelentek meg rajta, de nem tudom mivel kezeljem pontosan, ahány oldalt felkerestem annyi féle kezelést írtak.

Van valaki, aki sikeresen kezelt valamivel vagy máshonnan van tapasztalata ez ügyben?

A hal amúgy nagyon élénk (a legélénkebb) és rengeteget eszik a többihez képest, így nem mondanám, hogy haldokló félben van, de nem hagyhatom így szegénykémet.

Az még közre játszik, hogy nem tartózkodtam itthon hosszú ideig, így akire bízva voltak nem figyelt annyira a vízminőségre (sokszor elfelejtett vizet cserélni), most ez is javulni fog, de nem vagyok benne biztos, hogy elég lesz önmagában.


2014. jan. 8. 10:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még leírok, hogy ilyen halakról van szó: [link]
2014. jan. 8. 10:58
 2/5 izomszörp ***** válasza:

sera mycropur és ectopur kombinációval hatásos, de a xanatakridin is halpenész ellen van.


Vedd külön és úgy kezeld,addig amíg be nem gyógyul rendesen a sebe, mert ha visszarakod úgy hogy lejött róla a penész de seb még van rajta nehogy elkapjon egy másodlagos fertőzést amit cilliátok okozhatnak.

Akváriumban is csinálj részleges vízcserét!!!

Egy két fokkal emeld a víz hőmérsékletét az gátolja valamennyire a gombák szaporodását.

És persze vitamint is adj neki!

2014. jan. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 izomszörp ***** válasza:
2014. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 izomszörp ***** válasza:
Enyhébb hámsérülésnél is hatásos az ectopur segítíi a regenerálódást. Aqutan és black water aqutan is hatásos.
2014. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. jan. 8. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!