Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Maláj tornyoscsigáim pár...

Bubuc kérdése:

Maláj tornyoscsigáim pár napja csoportosan másznak felfelé az akváriumom oldalán. Miért? Mitől?

Figyelt kérdés

64 literes akváriumomba a legutolsó vízcsere óta folyamatosan az aksi oldalán másznak "kifelé" a vízből a csigák. Július óta vannak tornyoscsigáim, ilyet sosem csináltak még.


Hetente egyszer csinálok kb. 35%-os vízcserét, állott csap-illetve szűrt vízzel, talajporszívózással, június óta ugyanazzal a metódussal. A belső levegőkeringető végén van egy levegőztető, elég jól dolgozik, nem pipáztak soha a halak, a vízi növényem (kongói nagy levelű vízilándzsa is él és virul)



A víz hőmérséklete 25 C, a vízszűrőt most mostam át rendesen leszívott aksi vízben.



Az okok amikre gondolok:

1. Másfél hete tettem két mopani vasfát a tartályba, ami igen erősen megbarnította a vizet. Lehet nem tetszik a víz így nekik? Túl savas lett volna? (kb. 1.3 kg a vasfa tömege)



2. Mivel erősen túlszaporodtak a csigák, kaptam lízingbe két csigaevő csigát. Érzik a vesztüket, és pánikolnának? :))



3.Az egyik 5 literes vízpihentető tartályomban eredetileg téli szélvédőmosó folyadék volt, ezt egy hete mostam és öblítettem át ezerszer csapvízben, és tettem bele leendő aksi vizet. Most öntöttem ebből először állottvizet az aksiba. Nem hinném, hogy maradt volna benne vegyszer, bár ki tudja.

A halaimon (13 neon, 2 kuli-kuli, 2 serpalazac, egy sziámi algaevő, 1 anci)nem látok semmiféle mérgezésfélét.


Ha esetleg van valami más ötletek, szóljatok.



2014. jan. 8. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:

" A belső levegőkeringető végén van egy levegőztető, "


Ezt kifejtenéd bővebben?

Életemben nem hallottam belső levegőkeringetőről, se olyan valamiről, aminek a végére levegőztetőt lehetne tenni.

Mi ez??? Tudsz linket küldeni?


Inkább azt áruld el, milyen szűrő van az akváriumban.

(pontos márka, típus)

Ja, és hogy hány nk-ra lágyítod a vizet.

2014. jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként alapból van vagy 80-90 literre való halad, (és akkor a csigákról még nem beszéltünk) szóval elég komoly szűrésnek kéne lenni.
2014. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocs, fáradt vagyok, hülyeséget mondtam, belső szűrőre gondoltam, nem levegőkeringetőre, és porlasztóra :) Juwel Rekord 600-as akvárium, az alábbi Juwel Bioflow Super belső szűrőrendszerrel, 1,25 literes szűrőkapacitással

Pumpa: Juwel Bioflow 280, 280 l/óra.

2014. jan. 8. 20:14
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sok a hal ebbe az akváriumba, vásároltam az aksit júniusban, használtan, a halakat adták hozzá. Ajándékoztam belőle már egy csomót, ennyi maradt, ők benne maradnak, nem húznám le őket a wc-n, csak azért mert zsúfoltság van az aksiban :)


A csigák szaporodtak túl, nem tudok velük mit csinálni, már elajándékoztam vagy 60-70 darabot, ezeket a természetre (és a csigaevőkre) bízom

2014. jan. 8. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:

És a keménység?


2 dologra gondolok.


Az egyik a szűrés hiányossága, a sok állat, és a felhalmozódott ammónium származékok.


Hiába a nagy szűrőtérfogat, a lebontóbaciknak viszonylag nagy áramlás kell, ez pedig egy rosszul kapacitált szűrő.

64 literhez minimum 400 l/h kéne, de ilyen nagy szűrőtérfogat szélsőségesen lefojtja az áramlást, így még az 500 l/h se lenne sok.


Ha nem kapnak elég O2-ben gazdag vizet a bacik, nem tudnak eléggé elszaporodni.


A másik a kémhatás.

Ha túl lágy a víz, akkor az a csigáknak eleve nem valami jó, mert kalciumból építkeznek, alapvetően a kemény vizet szeretik.

Erre rátesz egy lapáttal a savasságot okozó fa, mert ha azt lágyvízbe rakod, akkor akár jelentősen is leviheti a ph-t.

Keményvíznél nincs ilyen gond, ott egy fa kevés hozzá, hogy megingassa a pH-t.

A lágyvíz pH-ja viszont lejjebb mehet, ami szintén kimondottan rossz közeget teremt a csigáknak.

2014. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Víztesztet veszek a héten, a költözés óta nem mértem :(


Tudnál segíteni, hogy e mellé a belső szűrő mellé milyen külső szűrőt érdemes vennem?

2014. jan. 8. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes külsőt venni, valami gyors belső kéne.

Ha külsőt veszel, akkor olyan kéne, ami teljesen kiváltja a belsőt. Pl tetra ex 400

2014. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tetratec ex700 lett, leelőlegeztem, megyek érte hétvégén.



Akkor emellett már ne járassam a belső szűrőt? Gáz ha jár az is?

2014. jan. 9. 23:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz, csak egy kicsit fölöslegesen foglalja a helyet az akváriumban.
2014. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!