Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vásároltam egy tetratec...

Vásároltam egy tetratec ex-700-as külső szűrőt. A többi lent?

Figyelt kérdés
Ahoz képest hogy mennyien dicséritek ezt a típust én igencsak csalódtam benne.Az előző szűrőm egy atman at-3366-os volt ami több mint öt évet ment gond és HANG nélkül.Ehez képest a Tetra ex 700-as hangos (három méter távóságról is halható )és a vízforgatása sem jobb (L/h).Mi lehet a gond ? Csak halkan megjegyzem a tetra is kínai !!! Mindegyik tetra ex 700-as ilyen szar ?
2014. jan. 9. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Én kb ezért nem fogok senkinek soha szűrőtípust mondani, itt bevett szokás ha valaki szűrőt akar akkor tetratec a válasz kapásból. Az én szűrőmet nem fogom javasolni senkinek, ha megkérdezik akkor elmondom a tapasztalataimat.


Azért még ne ásd el, várj egy kicsit amíg beérik a szűrő, sok esetben a konnektor dugó megfordításával lényegesen csendesedik a dolog.


Egyébkét nem kínai, Német cég, úgy ahogy példa az Audi, Nike, Michelin, Hancock stb sem Magyar csak itt gyártják nálunk.


A Német szűrőknél pozitívum az alkatrész ellátottság, szerviz háttér, mert egyszer tuti kelleni fog rotor, tengely stb


Amikor külső szűrőt kerestem sokat olvastam ki mit tapasztalt, az Atman vagy nagyon jó vagy nagyon rossz, így a lista legvégére került, a Tetratecnél szoruló csapok, szoruló tömlő adapter, szivárgó tömítések, szivárgó légtelenítő, maradt Eheim, JBL, ár érték arányba a JBL nyert, nálam soha más szűrő nem teszi be a portára a lábát.


Attól függetlenül nem javasolom senkinek a JBL-t, a szűrőtöltet a lényeg az szűri a vizet, siporax, szivacs, hogy mibe kering az hatékonyság szempontjából lényegtelen, fojtó anyag ne legyen benne, növényesbe lehet egy kicsit gyengébb áteresztő képességű anyag, golyó forma bio+ perlon vatta.

2014. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam másfél évig ment az ex700-és csak akkor hallottam nagyon halkan, ha a nyitott szekrényajtónál közel hajoltam hozzá. A vízforgatás...annyi, amennyi.

Most egy Eheim prof. 2071 szűrőm van, ennek érezhetően nagyobb a vízforgatása, de ez viszont sokkal hangosabb.

2014. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!