Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lesz majd egy új édesvizi...

Lesz majd egy új édesvizi akváriumom 240 l térfogattal, melyik külső szűrőt tudnátok ajánlani? Én a Tetrarec EX1200 és a JBL Cristalprofi e1501 greenline-t néztem ki a tömérdek szűrőből, amik úgy teljesítenék kb az elég tiszta vizet.

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 21:34
 1/6 A kérdező kommentje:
diszkoszhalakat tartanék bennne, az áramlás nem lesz túl nagy nekik? mert jól szűrt viz kell ,viszont ahhoz kell az erős áramlás...
2014. jan. 9. 21:54
 2/6 anonim ***** válasza:

tetra:

Q=1200 L/h

V(tartály)=12 L

fogyasztás: 21 W


jbl:

Q=1400 L/h

V(tartály)=12 L

fogyasztás: 20 W


Szűrőtérfogata, meg a fogyasztása kb. ugyanaz

árban nem tudom, de biztos helyenként váltzik

a jbl-nek 200 L/h -val több a flow-ja, szóval az jobb valamennyivel

Én a JBL-t venném, de megnézném mennyi az árkülönbség, meg h van-e rá garancia

2014. jan. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem 1350 L/h van 112 literesre, és nem túl sok, de ha az lenne, a csapoknál le lehet fojtani. A vízfelszint fodrozza egyik sarokból átlósan a másikba. Annyi, ha nagyon könnyű az aljzatod és nincs növény vagy vmi tárgy akkor kicsit elhordhatja
2014. jan. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Diszkoszhal 240 literbe??? Hááát, nagyon kicsi lesz nekik, inkább tartsál benne vitorlásokat, azoknak megfelel.
2014. jan. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a Tetratech-et ajánlanám. Sokkal olcsóbb, és egy jó minőségű szűrő. Ha gyengének tűnik akkor raksz mellé egy belsőt pluszba. Amúgy én még ajánlanék egy másik márkát is, de ugye nem ez volt a kérdés. :D
2014. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem most egy Tetrarec EX1200 szűrőm van, nagyon meg vagyok vele elégedve, halk és teszi a dolgát. előtte volt egy jbl belső szűrőm (15.000es kategória) és csak a bajom volt vele az illesztések rosszak voltak, a hozzá adott esőztető a víznyomástól mindig kijött, egyszerűen olyan volt mintha minden alkatrésze direkt úgy lett volna csinálva hogy ne passzoljon egymáshoz :D ehhez képest a tetratec nekem most mennyország :)
2014. jan. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!