Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap vettem egy fiu guppit,...

Missandi kérdése:

Tegnap vettem egy fiu guppit, és azóta vagy a felszínen vagy az akvárium alján lebeg. Úgy veszem észre mintha félne valamitől, van elég búvóhelyük. Mitől lehet ez a probléma?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet csak szokatlan a hely neki, de lehet víz probléma is, emelkedett nitrát szint, vízhez szoktatás nem volt megfelelő, vagy túl friss az akvárium, lehet gondozási hiba is.


Mikori az akvárium, hogy takarítod a szűrőt, állót víz kerül bele a cserék alkalmával, menyi vizet frissítesz hetente, adalék fertőtlenítő? Kellene több infó, akvárium méret és szűrőtípus se ártana.


Hogy tetted be a halat? Előző nap volt részleges vízcsere vagy nem, össze szoktattad a vízzel vagy csak a hőfokhoz szoktattad hozzá. Vízhőfok?


Sok a kérdés, ha valamit jónak ítélsz hagyd ki, segíteni csak úgy lehet a neten keresztül ha adsz több infót.

2014. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja a rossz közérzetér felelős lehet még a kemény víz, ha világos ajzat van nem árt beledobni pár szemet ecetbe, ha pezseg pár perc elteltével akkor keményíti a vizet.
2014. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Novemberben vettem az akváriumot azóta 3 szóra volt víz csere, 2 szer volt kavicsokkal együtt kitisztítva...karácsonykor tisztítottam ki a szűrőt teljesen,adalékok: 54L-es az akvárium antiklórt rakok a vízbe,más adalékot nem.félóráig hagytam a vízen a zacskót hogy átvegye a víz hőmérségltét,24fokos a víz...
2014. jan. 11. 10:59
 4/8 A kérdező kommentje:
3guppit,abból az egyik csinálja ezt a problémát és 3plattit, meg egy algaevőt vettem, ezekkel nincs semmi probléma
2014. jan. 11. 11:01
 5/8 Platypus ***** válasza:

Guppi esetében sem a kemény víz, sem a világos aljzat nem probléma. Ellenben a 2 hónapos akváriumnál a teljes szűrőpucolás és aljzatmosás az igen.


Több komoly hibát követtél el az akvárium gondozásánál, és valószínű hogy még ennél több zűr is lehet, mert nem vagy tisztában az alapvető szabályokkal. A tüneteket feltehetőleg a rossz vízminőség okozza, amit a leírt karbantartással idéztél elő.


Néhány dolog amit elrontottál:

- vizet hetente cserélünk, 30%-ot

- az aljzatot szigorúan tilos mosni, ha egy évnél hamarabb elkoszolódik, akkor gyenge a szűrő

- a szűrőt minél ritkábban kell takarítani, csak ha eltömődött és nincs áramlás. Ha ilyen hamar eltömődött, akkor gyenge.

2014. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és akkor most mi a teendőm? egy ideig hadjam az akváriumot n tisztitsam???
2014. jan. 11. 12:00
 7/8 anonim ***** válasza:

„és akkor most mi a teendőm? egy ideig hadjam az akváriumot n tisztitsam??? „


Az akváriumban biológiai folyamatok zajlanak, ennek a lelke a szűrés és a megfelelő áramlás, a szűrőbe baktériumok költöznek, lebontják a halak ürülékét, ha kitakarítod az akváriumot akkor újra indítod a folyamatokat és megromolhat a víz baktériumok nélkül.


Ha koszos az ajzat akkor nincs elég áramlás, ajánlatos még egy szűrő ami benne van.

Ha gyorsan csökken a szűrő teljesítménye akkor is ajánlatos még egy szűrő.

A szűrő szivacsában élő baktériumokra vigyázni kell, a lehető legrövidebb időn belül kell tisztítani és csak akvárium vízben szabad kimosni.

Magát a műanyag szűrőházat ki lehet veretni csap alatt, utána akvárium vízbe meríteni és mehet vissza bele a szűrőanyag ami a ház tisztításának ideje alatt akvárium vízbe pihen, néha nem árt meglötykölni amíg a szűrő házat tisztítod.


A teljes vízcsere eltünteti a vízből azokat az anyagokat amin a baktériumok élnek, így számuk lecsökken, a manőver hosszú ideig is tart így valószínűleg el is pusztulnak, a talajban is élnek hasznos baktériumok, ezért sem célszerű bolygatni.


A vízoszlop magasságod, ( az ajzatótól addig tart amíg fel szokta tölteni az akváriumot) 30%-át cseréld le, többet ne, fenti okok miatt, ha esetleg algásodik az akvárium akkor lehet heti 2x20% vagy 1-2 nappal előrébb hozni a 30% vízcserét.

2014. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a segítséget, megpróbálom ezeket a dolgokat kiküszöbölni :-)
2014. jan. 11. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!