Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a halamnak?

Mi baja lehet a halamnak?

Figyelt kérdés

Nemrég (csütörtökön) vettem egy sziámi harcoshalat. Gyönyörű, nagy hím.

Szóval első nap este még úszkált, lelőni se lehetett volna, de másnap már csak feküdt, a víz teteje táján, félig az oldalán. Ma már teljesen az oldalán fekszik.

Fontos a szín is: bordósnak tűnt, néhány kék pikkellyel, és piros farokkal, viszont pénteken vettem észre, hogy mintha a barnás-bordós szín apró szőrök lennének. Tegnapelőtt kijött még rajta egy apró, vattaszerű "csomó", de most már 2-3 is van.

A boltban parakillt és metilénkéket ajánlottak, és gombás fertőzés a gyanú.


Szóval betegen hoztam el. Megnézni jól nem tudom, mert poharakban vannak az üzletben, amik ráadásul kicsit "homályos falúak" is.


Szerintetek mi lehet a baja? Nagyon aggódom, a túlélési esély... hát, elég kicsi. Félek, mert 2-án vesztettem el az előző halam.



Köszönöm az ÉRTELMES válaszokat.


2014. jan. 13. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A tartási körülmények sokat számítanak, anélkül sajnos senki sem tud értelmes választ adni.

A boltban meg ha nem vagy biztos a hal egészségi állapotában, kérd meg az eladót, hogy mutassa meg.

2014. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:

Ha ez gombás fertőzés, akkor se a parakill, se a metilénkék nem a legjobb rá, ezek egysejtű paraziták ellen hatékonyak. Malachitzöld vagy xantacridin kéne rá.


A rossz hír, hogy ez a fertőzés nem a halakkal jön, szinte mindenhol jelen van. Akkor támadja meg a halat, amikor legyengül, például a tartási körülményektől. Hány fokos a vize, mekkora helyen van, és milyen szűréssel?

2014. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
30 l-s akváriumban van, kaviccsal, növénnyel. Külső szűrője van, folpackkal van lefedve, hogy ne fázzon meg, + 27 * C-s a víz. Egyedül van.
2014. jan. 13. 15:43
 4/7 Platypus ***** válasza:
100%

Ez nem hangzik rossznak. Valószínűleg a körülmények hirtelen változása lőtte le az immunrendszerét. Például ha a vized nagyon eltér keménységben és pH-ban, az okozhat ilyet.


Ha a parakillel kezelted, az valamennyit segíthetett, mert az egyik összetevője hatékony halpenész ellen. De a gyorsaság alapján lehetséges, hogy inkább Columnaris a ludas, ami viszont baktérium és más gyógyszer kell rá. Hol jelentek meg a pamacsok? Ha a fején, az Columnarisra utal.

2014. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy a szeme alatt, és még 1-2 a testén. Nem nagyok.

A metilénkéktől és a parakilltől kicsit javult a reakcióideje, néha úszik is egy kicsit, de így is pocsékul van, hogy úgy mondjam.


Asszem, beszerzek egy halom gyógyszert, mert ez nem állapot. Az előző halamat a jelek szerint halTBC vitte el, nem volt boncolva.

2014. jan. 13. 16:08
 6/7 izomszörp ***** válasza:

Stressz is kiválthatta nála a dolgokat de inkább amit előttem írtak a vízzel és az új környezettel is lehetett neki baj.


Fényképet tudnál feltenni róla?


Csak azért mert írtad hogy szép nagy hím.

Egy bettának minél nagyobbak az úszói annál öregebb.

Meg persze jó lenne látni amik rajta vannak.

2014. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget, de tegnap este elpusztult. ..
2014. jan. 14. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!