Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan állapithatom meg, hogy...

Honnan állapithatom meg, hogy anci vagy plekó?

Figyelt kérdés
Van egy amit plekónak vettem, ma kaptam egyet egy ismerőstől szerinte is plekó. Most nézegettem a netet hogy az egyik bajszos akkor melyik lehet a him. Anci képet is láttam és nekem olyan hasonlóak,hogy elbizonytalanodttam plekóm van-e???

2014. jan. 14. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a plekónak nagyobb a hátúszója és az anci hímjeinek tüskék nőnek a fején. A legnagyobb különbség azonban a méret. Az anci 10-15cm, a plekó 30-50cm kifejletten.
2014. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2014. jan. 14. 19:55
 3/8 A kérdező kommentje:

A bajszost ma kaptam "régi" nem tudjuk mennyi idős.

A sima fejűt 4 hónapja vettem akkor kicsivel kisebb volt.

Eddig meg voltam győződve arról hogy ez -ezek plekók, de mikor nekiálltam a himek és nőstények fotóit böngészni, nem tudok különbséget tenni. Ha esetleg az egyik anci a másik plekó az baj?

2014. jan. 14. 20:00
 4/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó link az én halam amit plekónak vettem.

Távoli képen hátúl látszik a sziklán.

2014. jan. 14. 20:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Ő: plekó [link]


Lehetne vértes harcsa is, de látszanak a farka tövében a kis tű éles csont kinövések.


A többi képen anci van.

2014. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Az utolsó képen valami gibbicepsféle van. A többi hím anci. Az akváriumod amúgy még ancinak is kicsinek tűnik, nemhogy plekónak.
2014. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az enyém így néz ki:

[link]

és ez tuti hogy plekó :D

2014. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7, utolsó válaszoló neked nem plekó van hanem gibbiceps,


Plekó: [link]


gibbiceps: [link]


Teljesen más a hátúszó és a pekó oldalán tű éles csontkinövések vannak.


Az enyémek ilyenek: http://www.youtube.com/watch?v=8o-JGc_ivu4


Amúgy a kérdés szempontjából lényegtelen, így ránézésre a kérdező plekója a végét járja, komoly bélrendszeri problémái lehetnek és alul táplált is.

2014. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!