Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv mindenkinek! Nemrégen...

Bubu78 kérdése:

Üdv mindenkinek! Nemrégen (múlthét pénteken) vásároltam akváriumszettet! AQUA 4START! Beüzemeltem ahogy elmondták a kisállat kereskedésben, de sajnos valami nem jó szerintem mert zavaros a víz, nem szép áttetsző! Mi lehet az oka?!

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Például hogy a múlt héten vetted, és baromi messze vagy egy beállt biológiai egyensúlytól.

Remélem halaid még nincsenek.

2014. jan. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Néztem ezt a szettet, ha oda érik a víz, hogy halakat is lehet bele tenni, 6-8 max 10 db 2-3 cm-es nano halnál többet semmiképpen ne rakj bele, ez a szűrő ennél többet nem bír el.
2014. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

...addig is rakj a vízbe néha egy kis hal eledelt, hogy a baktériumoknak legyen min elszaporodni.

A halakkal még legalább 2 hétig várj.

2014. jan. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ártana megnézni a belső szűrőt, hogy üzemel-e egyáltalán. Ha igen akkor továbbmenően érdemes lenne megnézni a belsejét, hogy minden benne van-e (szivacsszűrő).
2014. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A talaj is okozhatja az opálos vizet. Pár nap alatt el kellene tűnnie. Én is ezzel kezdtem, a szűrőtől ne várj sokat, de pár pici hallal heti 30%-os vízcserével elmegy, bár nálam csak egy hónapig ment. Hosszú távon nincs tapasztalatom. Sok volt a lerakódó mulm (kosz) 8 db 3 cm-es hal mellett, úgyhogy erősebbre váltottam. De így sem bántam meg,hogy megvettem.
2014. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Üdv!Nagyon köszönöm az eddigi segítséget.De már volt itthon kisebb akvárium és abból tettünk át kettő aranyhalat,plusz vettünk hozzá egy tapit, egy algaevőt és a kislányomnak egy ezüst mollyt. A kereskedésben nem mondták,hogy várni kell a halakkal. Ilyenkor mi a teendő?
2014. jan. 15. 20:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Ajajj. Az a baj,hogy a leírtak közül egyiknek sincs semmi keresnivalója egy 54 literes akváriumban és kopp ellentétes igényeik vannak. Az aranyhalaknak pl. -kapaszkodj meg- minimum 200 literes túlszűrt akvárium kéne, mert ekkora a kifejlett méretük: [link] és nagyon sokat piszkítanak. Az, hogy eddig kisebb akváriumban voltak, végképp gond. Ráadásul az aranyhalaknak hideg víz kell, a többinek melegebb, mert trópusi halak, a molly meg a keményebb vizet szereti.


Szóval szerintem kezdjétek azzal, hogy az alapoktól kezdve mindent elolvastak a felelős haltartásról. [link] vannak regisztráció fejében ingyen letölthető könyvek, amelyek nagyon szépen elmagyarázzák az akvarisztika alapjait.

A [link] és a [link] tudsz tájékozódni a halak igényeiről. Gondoljátok át, hogy mi az, amit meg tudtok tartani, a többit meg sürgősen ajándékozzátok el. Addig meg napi részleges vízcserékkel próbáljátok meg kordában tartani a felgyülemlő ammóniát az akváriumotokban.

2014. jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez mindig úgy elkeserít... Emberek vesznek egy akváriumot úgy, hogy semmit nem tudnak az akvarisztikáról. Beletesznek vizet, és anélkül, hogy megvárnák, amíg kialakul benne valami "élet" beletesznek olyan halakat, amik a legkevésbé sem valók bele.

2 aranyhal? Minimum 200 literes akvárium kellene bika erős külső szűrővel. Nem véletlen, hogy az aranyhal kerti tóba való. Hidegvízi, és nagyra megnő.

El kell keserítselek, a halaid most nem hogy nem érzik jól magukat, de valószínűleg csak vegetálnak, és hamarosan elhullanak az ammóniamérgezéstől.

2014. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
huha...csak hogy érzékeld a probléma súlyát: valószínűleg Te sem éreznéd jól magad, ha egy icipici hálóba (ahol mozognod is alig lehet) bezárnának életed végéig többed magaddal ahol nem lehet szellőztetni és nincs toalett...nyilván ez nem megfelelő életkörülmény...sürgősen el kell ajándékoznod legalább az aranyhalakat! ezt nem bántásból mondom...el fog pusztulni az összes halad...sajnálom
2014. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!