Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 11 literes akváriumba,11...

11 literes akváriumba,11 wattos világítással, aquael fan mikro szűrővel ellátott vízbe, milyen növényeket tehetek?

Figyelt kérdés
A táptalaj JBL Aquabasis plus, felé JBL Manado, tennék a talajba JBL golyókat, a vizet sera forenaval, tetra folyékony növénytáppal és easylife carboval kezelném.

2014. jan. 15. 19:40
1 2
 1/17 Platypus ***** válasza:

Kicsi, filigrán növényeket. Néhány példa: HM, Pogostemon helferi, akármelyik mohaféle, Cryptocoryne parva, Lilaeopsis brasiliensis(középvonalba, gyepnek túl nagy), Marsilea hirsuta...stb.


A tápozást viszont túlvariáltad. A táptalaj mellé nem kell tápgolyó, legfeljebb ha már idősebb az akvárium. Folyékony tápból is elég egyféle+a carbo.

2014. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Fényigényes növények is mehetnek, 1 wpl a világításod.


Én itt : [link] a nano kategóriában körbenéznék, ha valamelyik növény tetszik a leírásból ki tudod szedni a nevét, google/képeknél azonosítsd be.

Utána rá tudsz keresni a sima google ban az igényeire, zselés co2 vagy valami co2 megoldás nem ártana, 1 wpl már algásíthat rendesen ha nincs co2.

2014. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Folyékony tápból inkább valami nitrátos kellene, gondolom halakat nem akarsz bele, G.A micro macro inkább.
2014. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Pendulum92 ***** válasza:

Nekem 9 literes van, 9 wattos csővel világítom.

Növények:

Hydrocotyle tr. Japan,

HM,

tüskéshínár,

lilaeopsis brasiliensis,

jávai moha,

HC,

Eleocharis parvula


a brazil kardfű elég rosszul bírja, még tesztelem mi marad meg szépen.


Alaptápnak a profito a legjobb, talán egy kis macro kiegészítés kellhet, azt is most tesztelem, eddig csak profito volt.

2014. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Pendulum92 ***** válasza:
2014. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem halat nem terveztem csak pár red cherry garnit, ök már megvannak. Azért gondoltam ennyi tápozásra,mert ez az, elsö nano növényesem és félek, hogy elrontom. Esetleg anubias nana mehetne a red moor faágra?
2014. jan. 15. 21:11
 7/17 Pendulum92 ***** válasza:

Nem kell félni, nálam külön nitrát és foszfát adagolás nélkül is nőttek szépen, csak profitoval.


A táptalajodat is szeretni fogják.


Csak néhány alappilérnek kell meglennie, és jól fogják érezni magukat a növények: tápozás - fény - vízminőség(lágy víz)

2014. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Pendulum92 ***** válasza:
Anubias nana mehet, bár én személyes véleményem, hogy egy ekkora akváriumot optikailag összenyom egy nagyobb levelű növény.
2014. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, akkor próbálkozom, hátha összejön nekem is.
2014. jan. 15. 22:07
 10/17 anonim ***** válasza:
Jó az összeállítás apró növények mehetnek.Viszont azzal a micro szűrővel sokat fogsz szívni én lecserélném abba csak egy 3x3x1 centiméteres szivacs fér kb az alga megesz hamarosan.
2014. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!