Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen kellékek kellenek két...

Kata424 kérdése:

Milyen kellékek kellenek két fiatal Koi ponty akváriumának berendezéséhez?

Figyelt kérdés
Buborékoztató, esetleg oxigén csepegtető? Meg persze ha kicsik akkor elég nekik egy gömb akvárium? Vagy kintre egy kis tó? De szerintem felesleges nekik kintre tó, mert ketten lennének, és még kicsik.

2014. jan. 18. 17:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

gömb akváriumban tilos bármilyen halat tartani..

De már eleve a koi pontyot kínzás akváriumba rakni.. Olyan nagyott meg nem tudsz szerezni amiben kettő kényelmesen elfér. Plusz társas lény minnél több van annál jobb. de még egy kis tó se elég neki, mert akár egy méteresre is megnőhet..

2014. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Gömbakvárium! :D

Abban alapból tilos bármilyen halat tartani, egyébként meg amúgy is híresen kicsik, egy ilyen hidegvizi halnak rendes szögletes akváriumból is több száz literes kell... nem véletlenül tartják tóban.


Egyébként oxigéncsepp semmiképpen nem kell, "buborékoztató" éppen lehet, de végül is az se létfontosságú.

Egy száz liter körüli szűrőakvárium, jó erős vízpumpával mindent megold.

2014. jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A koi nem akváriumi hal, még egyes kisméretű kerti tó is kínzás neki, hiszen akár 1 méteresre is megnőhet. A gömbakváriumban én csak mohát tartok, semmilyen halnak nem megfelelő, és ha jól tudom, állatkínzásnak minősül, de ha mégsem, koit tartani benne már biztosan az. Amíg nagyon aprók (legyen 0,5-10 cm, addig mondjuk lehet bele lehetne tenni őket egy 120 literes aksiba, de amilyen gyorsan nőnek, szerintem ezt is hamar le kell majd váltani. (Nagy teljesítményű szűrő- a koik sokat "szemetelnek", buborékoztató, heti vízcserék mellett akár még működhet is a dolog, de remélem azt tudod, hogy hidegvízi hal, és nem vehetsz mellé mondjuk pontylazacot) Nekem vannak koi pontyaim, de sosem teszem külön a kicsiket, egyszerűen nem viselik jól a szűk helyeket, én csak tóban tartanám őket. Ha ezt nem tudod biztosítani nekik, akkor jobban tennéd, ha eladnád, vagy elajándékoznád őket, szerintem sokan szeretik a koit, gyönyörű díszhalak, és amennyiben te vásároltad őket, legközelebb jobban olvass utána az akvarizálásnak, hogy aztán a tudásodnak, és akváriumméretednek (ami ne legyen kisebb 50 liternél) megfelelő halacskát válassz.
2014. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Egy kb 2 köbméteres kinti tó megfelelő lenne egy darab számára.
2014. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A koi megnő több kilósra, abszolút kerti tóba való hal.
2014. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Törpe koi-ról lenne szó. És különben sincs gömbakváriumunk...
2014. jan. 19. 11:07
 7/18 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy gömbakváriumban lennének. Amúgy koiból van már vagy 100 fajta, midenféle kitenyésztett változat, de én törpe koiról még nem hallottam. Szerintem átvertek, és kaptál egy kölyök koit, ami ugyanúgy megnő egy méterre.
2014. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Akváriumba ne rakd. Csinálj tavat. Én nekem is az van kevesebb a baj vele mint egy akváriummal. Az enyém 25m3-es. Vígan el van benne minden.
2014. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olan, hogy törpe koi... Az egy koi ponty, ami több kilósra megnő és kerti tóban tartható csak. SZerintem add oda egy tavasnak, mert gyors elhalálozás lesz a vége, vagy hosszú szenvedés.
2014. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja, nekem 2 köbös tavacskám van, snecik vannak benne, mert sajnáltam a koikat ilyen kicsi helyre berakni.
2014. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!