Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csak az ancik pusztulnak...

Miért csak az ancik pusztulnak el nálam?

Figyelt kérdés
26literes komplett belső szűrőrendszerrel ellátott akváriumom van, neonokkal razbórákkal és páncélos harcsával.Akárhányszor ancit teszek bele, pár nap után felfordulnak,pedig hőfok és a keménység is mindig optimális.

2014. jan. 20. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Amiben hazaviszed, tehetnek egy csepp mérget, az elég is nekik.

Gondolom jó drága hal...

Egy helyen vetted őket?

-összeesküvés elmélet-

2014. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Ott kezdődik a történet, hogy 30 liter alatt egyáltalán halat se lehetne tartani, nem hogy ancit, aminek 100 literes akvárium (illetve ahhoz tartozó alapterület ) kell.


A válasz röviden, ő bírja legkevésbé a mérgezést.


Amúgy is szörnyű a hal összeállítás, a meglévő halak is túlterhelik az akvárium vizét, és a szűrőt, mert nem oda valóak.

Azok is épphogy túlélik... már ha egyáltalán túlélik.

És akkor beraksz még melléjük egy ancit, ami nem kicsit terheli a vizet.

Klasszikus ammónia mérgezés, konkrétan a saját ürülékétől, meg vizeletétől mérgeződik meg.

Majd jön amúgy a többi hal is, csak idő kérdése.

2014. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon kicsi neki 26 liter, a konkrét ok az lehet amit előttem írtak, vagy lehetséges ok még a bélcsavarodás ha nincs az akváriumban csersavat kibocsátó fa, de szokás a kereskedésben koplaltatni őket,(nálunk nem adnak nekik enni) mivel elég nagy darabszámban fogy, gyorsan frissül a készlet, így lehet az is hogy éhen pusztult, gondolom zöldség forrázva, főve, nem volt.

http://www.youtube.com/watch?v=hy-1GAQhTds


"Akárhányszor ancit teszek bele, pár nap után felfordulnak"


Hányat sikerült így kinyírni? (mivel többes számban írtad)

2014. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok aquarel szaki" de a 0%? sértő!

Nekem is voltak harcsáim kiskoromban, és azok bírták a legjobban, pedig egy GYEREK sok mindent tesz a halak "egészsége ellen"..

De, hogy hazavitel után kikészül, -lehet némi anyagi megfontolás-

A kereskedő részéről!

NEM?

2014. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem.

Ammónia mérgezés.

Nem azért írtam, hogy vitát indítsak el, tényt közöltem.

2014. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pendulum92 ***** válasza:
74%
Nem tesznek bele mérget a szemed láttára, ez egyszerűen rossz vízminőség miatt van.
2014. jan. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Azért pusztulnak mert az akváriumod közelebb áll a halászléhoz mint az akvarisztikához.
2014. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok kedves választ eddig kemény 2 harcsám pusztult el 2-3 hónap után azon kívül soha egyik másik halam se.Az akváriumot nem én állítottam össze hanem szülinapra kaptam és a kereskedésben ajánlották bele ezeket a halakat. 26 liter szerintem is kicsi már gondolkoztam rajta hogy megint visszaállok a bettára.
2014. jan. 21. 17:12
 9/11 A kérdező kommentje:
[link] ez az akvárium
2014. jan. 21. 17:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez egy teljesen jó szett, szemezgettem én is vele van a boltban ahova járok, csak kezdetleges tengerinek van berendezve és 55-ért adják komplett, halak persze nincsenek benne, nem is néztem hogy csak ennyi külön.


A halaidnak nagyobb akva kellene ez tény, nagyon jó szűrés van ebbe, csersav miatt pusztult el, ha minden igaz nem tétél bele természetes fát. De később problémát okoz majd a sok nitrát is, ne vegyél bele másikat, kicsi így is a halaidnak.


Veszek egy ilyet lehet holnap a munkahelyre, berendezek valami nanot.

2014. jan. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!