Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szénsavas ásványvíz CO2...

Szénsavas ásványvíz CO2 utánpótlásnak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 07:05
1 2 3
 1/22 Salx Narval ***** válasza:
0%
Inkább sima szódavizet használj, az nem keményíti a vizet. Megmondom őszintén sok értelmét nem látom a dolognak, hacsak nem speciális növényes akváriumod van, ott viszont érdemes adagolós cuccot használni, hogy állandóan szinten tartsa a CO2-szintet. Több kárt okozhatnak a hirtelen kiugró majd visszaeső értékek, mintha csak simán a levegőztetőre bíznád a bekeverést.
2014. jan. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó.
2014. jan. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
28%

Nem lehet, instabil, és egy óra alatt kimegy a co2.


Egyféleképpen lehet, beállítod az akvárium ph értékét 7 ph ra, kell egy szódás szifon, bele a beállított 7 ph akvárium víz, betekered a patront, kinyomod a vizet példa egy két literes üvegbe, felteszed magasra, kell bele egy légpumpa tömlő meg két kis csap, és úgy kell beállítani a csapot hogy óránként 1dl csöpögjön 100 liter akvárium vízbe, ez 6-6,5 ph lesz folyamatosan megy le, folyamatosan mérni kell, és ügyelni kell hogy ne ürüljön ki a két literes üveg mert akkor szívogathatod megint.


Ha vége világítási időnek elzárod az egyik csapot, a másik be van állítva.


Csináltam, szépen nőnek a növények, csak nem szerettem hogy megemelkedik a vízszint.


Ha nem folyamatosan csepegtetve adagolod ingadozik a ph érték, több kárt csinálsz mint ha nem csepegtetted volna.


Néha még most is csinálom ha megtorpannak a növények, tavaly márciustól próbálgattam ezt.

2014. jan. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Pendulum92 ***** válasza:
Nem jó, ingadozna. Én két félét ismerek, el mint normális co2 adagolást. Egy magasnyomásút, vagy egy nagyon jól megcsinált citromsavasat. A többi inkább kárt okoz, sok macerával jár.
2014. jan. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Hülyeség.

A szódavíz is hülyeség.


Szódásszifonba víz nélkül co2 patronokat csavarni, és rászerelni egy szabályzót, na az nem hülyeség.

2014. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
akkor lehet elfelejtem ezt a lehetőséget.. citromsavval hogy?
2014. jan. 21. 11:33
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

Addig minden hülyeség amíg nem olvasol utána a ph értéknek.


Szódásszifonba víz nélkül co2 patronokat csavarni, és rászerelni egy szabályzót, az m@rhaság, nem hülyeség, 6 gramm egy patron és a másodikat nem tudod beletekerni mivel a tömítő gyűrű egy patron nyomására hivatott, így kifúj mellette, próbáltam.


6 grammra meg minek a nyomás csökkentő:)

2014. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Pendulum92 ***** válasza:
28%
Azért kéne 6 grammra is nyomáscsökkentő, mert a patron akkor is nagy nyomással megy... Ha nem csökkented le, nem tudod igazán szabályozni, bár nem vagyok szaki, de én így tudom.
2014. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Pendulum92 ***** válasza:
28%
A szifonban is folyékony a co2 nem? A palackoknál úgy van, hogy kb ameddig ki nem fogy az egész, tartja az xx bar nyomást, és hirtelen enged le.
2014. jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
28%

Pendulum92 ahhoz hogy példa 50 liter vízben tarts 20-30mg/literes co2 koncentrációt, azaz 1000-1500 mg össz menyiséget a 6000mg kevés, a szabályzás meg katasztrófa mivel az eleje 2bár reggel, délben meg már 1/2 bár.


Arra hogy egy kicsit szebben nőjenek a növények, és ne nyírja ki a lezuhanó ph a halakat, arra a csepegtetős tökéletes.

2014. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!