Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja az akváriumnak?

Mi a baja az akváriumnak?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 160 literes akváriumot igaz tegnap kaptam de engem zavar hogy fehéres a víz most mindent lekapcsoltam ami benne van (szűrő, lámpa, fűtö, levegőztető) mit csináljak?
2014. jan. 21. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az aljzat kavarodott fel, legfeljebb néhány nap alatt leülepszik. Felesleges volt kikapcsolni.
2014. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kovacspeterpeet válasza:

Halak, növények vannak benne? Ha nincs, akkor simán cseréld le telepítés előtt.


Nem tudom mitől lehet a fehér szín (talán klór), ennek a kiderítésében a halasnál kapható víztesztek segíthetnek.


Egy részleges vízcsere sem árthat (hígul az ami benne van), ha nincs pénzed tesztre. A csapvizet 1 napig legalább hagyd állni mielőtt beleöntöd.

2014. jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az aljzat az merítet t em ki egy pohár vizet ék leülepedett az apró homokszem (homok is van benne ráadásul fehér) igen van benne minden. Raktam bele vízelőkészítőt. Még annyi lenne hogy mitől lesz tele habbal a teteje a víznek a lélegeztetéstől? Nincs már pénzem tesztekre mert 30ezer forintot hagytam ott csak a belső kellékekért kivéve a szűrő, levegőztető, melegítő. Mert ugye komplett volt az akvárium és volt hozzá pár dolog.
2014. jan. 21. 16:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Tehát, ha jól értem vannak benne halak is. Akkor ne kapcsolj ki-be semmit, részleges vízcsere szerintem egyenlőre.
2014. jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha belső szűrő van hozzá, bele se kezdj, előbb vegyél egy külsőt. A szettekben a szűrő mindig alulméretezett, egy ekkora akváriumot semmilyen belső nem tud megszűrni.
2014. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez jó szűrő mert ez egy 800 l/h-s 18 wattos 2 oldalra fújó szűrő. Az akvárium másik felében a növények is dőlöngélnek.meg a halak sem tudnak arra úszni
2014. jan. 21. 17:59
 7/11 izomszörp ***** válasza:
Mikor lett indítva az akvárium? Tegnap?
2014. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen tegnap Azaz 20. -án este 5 körül
2014. jan. 21. 18:38
 9/11 izomszörp ***** válasza:

Akkor itt a baj!


3-4 hét a bejáratási idő, ennyi kell hogy beálljon a biológiai szűrésed az akvába.

Erre az időre halakat nem rakunk bele.

Szűrőnek folyamatosan mennie kell!

2014. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De lett belerakva vízelőkészítő. Van egy 54 literes akváriumom is abba meg nem is raktam semmit és mégis jó. A boltban azt mondták hogy még nem ülepedett le a víz.
2014. jan. 21. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!