Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Pillanatragasztó oldódik a...

A Pillanatragasztó oldódik a vízben? Eltört a belső szűrőm és megszeretném ragasztani. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
és milyen pillanatragasztót használjak ? halaknak lehet baja tőle? valamint még problémám az hogy benne van a vízben működik egy hónapja rajta a bio bacikkal. hogyan kellene megcsinálnom azt hogy kiveszem megragasztom de a bacik se pusztuljanak el? ha kiveszem megragasztom majd fél óra múlva vissza rakom az úgy jó? Kérlek segítsetek! Köszönöm a segítséget!
2014. jan. 22. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Vedd ki a szűrőt, a szivacsot egy kicsit mosd ki akvárium vízben majd dobd be az akváriumba, nem árt előtte damilt vagy cérnát rákötni, hogy ne keljen kotorászni utána.


A szűrőházat mosd jól el csap alatt, töröld szárazra, majd ragaszd meg bármilyen pillanat ragasztóval, ha nem érzed a ragasztó szagát, megszáradt, akkor öblítsd kicsit el és mehet be az akvába. Halaknak nem lesz baja.


A szűrőanyagot meg kell néha lötykölni az akváriumban 5-10 percenként, ezért jó a madzag.

Ha bio szűrőanyag van, akkor valami kis hálóba kell beletenni. Krumplis zsák, gazdabolt, 30ft vagy zöldség háló, akármi.

Áram kimaradáskor is ez a jó módszer.

2014. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Hát, nem tudom, rémlik, hogy ragasztottam pillanatragasztóval valamilyen vizes cuccot és befehéredett, szétmállott, de mérget nem vennék rá, hogy azzal ragasztottam. Talán azok az elektromos barkács pisztolyragasztók jók lennének, ha nem gond, hogy vastagon ragaszt.
2014. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:

A pillanatragasztó jó, nem veszélyes. Nedvesség hatására köt meg, ha túl gyorsan éri sok víz, akkor kifehéredik és gyenge lesz a ragasztás. Van aki mohákat is ragaszt vele.


A ragasztópisztoly viszont mérgező, pár artemiát kinyírtam amikor azzal ragasztottam a talajszűrő rácsát.

2014. jan. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!