Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumom talaja dísz...

Az akváriumom talaja dísz kövein fekete réteg jelent meg. Mitől lehet? Bövebben

Figyelt kérdés
Takarítás közben vettem észre, a talaj fedő rétege megmaradt ugyan olyan barnás "sóder kavics" szinű, de ahogy forgattam át a szívóval az alatta levő réteg szürke fekete árnyalataimban pompázott. A nagyobb köveknek azon része ami a talajhoz ért, vagy el volt fedve fekete lett. Tipikusan ugy néz ki mint a patakban található kövek fekete színűek. Kefével próbáltam leszedni de semmi változás hosszabb súrolás után se. Mintha valami átszínezte volna. Nem voltak betegen nem kaptam semmilyen gyógyszert, ami esetleg megfoghatta volna.

2014. jan. 23. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ez a kövek alján van, sötétszürke elszíneződés, akkor ez egyfajta baktérium tevékenységre utal, a bacikhoz nem jut oxigéndús víz, lebontják a vízben található nitrátot, hogy oxigénhez jussanak.(ez csak kevés szerves nitrogént jelent)

Nem kell lesúrolni, hasznos dolog ez, a kövek alján kialakult egy anaerob(oxigén hiányos) környezet, és végbemegy a denitrifikáció, hasznos az akváriumban.


Ha a tetején van sötét elszíneződés akkor az alga.

Ha a front üvegnél van és barna akkor az barna alga.

2014. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

„Ha a front üvegnél van és barna akkor az barna alga „


A talaj és az üveg érintkezésénél szokott lenni, illetve az ott levő köveken a fény hiány miatt.

2014. jan. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!