Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akkor o mar valoszinuleg...

Akkor o mar valoszinuleg rendben lesz, ugye?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mar volt ket bettam, valoszinuleg mindketto betegen kerult hozzam. A mostani, harmadik januar 14-e korul kerult ide, vidamnak,egeszsegesnek tunik. A masik ketto ilyenkor nem elt vagy nem volt jol.

Ugye o elotelathatoan rendben lesz, ha nem cseszek el semmit, ugye? Most kicsit feltem. Nagyon sokat uszik, a szine szep elenk, enni eszik. Sot...


Koszi a normális valaszokat!


2014. jan. 23. 22:42
 1/6 csejani ***** válasza:
Szia milyen akváriumban tartod, milyen szűréssel , fűtőd van és ha igen hány fokos a víz , van e tető az aksin ,mióta megy az akvárium és milyen sűrűn van részleges vízcsere? Ezekre kérlek válaszolj és tudunk tanácsokat adni!
2014. jan. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az aksi 30 literes, kulso szurovel,futoszal van, 27 fokos a viz. Az erkezese elott 3 hetig jarattam.
2014. jan. 24. 08:28
 3/6 csejani ***** válasza:
Milyen típusó külső szűrőt használsz? Tető van az aksin?
2014. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szűrőt nem tudom. Tető eredetileg nincs, de folpack-kal lefedtem.
2014. jan. 24. 11:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Tarts tisztán az aljzatot, a szűrőanyagot akváriumvízben takarítsd, hetente a víz oszlop magasságának harmadát cseréld le, ne etesd túl, növényi lemezes kajákat kerüld, mivel ragadozó, fagyasztott kaja vagy húsevőknek való száraz táp vegyesen, és nem lesz gond.
2014. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ó bocs félre értettem, tehát már két betta kimúlt ?


Ellenőrizd mit rontottál el :


„ 1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt viz)”

2014. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!